W jakiej temperaturze prać ręczniki? Wiele osób popełnia ten błąd. Unikaj go, a zawsze będą miękkie

Zastanawiasz się, w ilu stopniach prać ręczniki, aby pozostały miękkie? Niestety jak się okazuje, wiele osób nie jest świadomych tego, jak to robić. Pranie ręczników w pralce może sprawić, że staną się sztywne i zbite. Na szczęście istnieją banalne sposoby, które rozwiążą ten problem.

Pranie ręczników to czynność, którą wykonujemy dość często, dlatego warto wiedzieć jak robić to dobrze. Jedną z kwestii, nad którymi zastanawia się spora część osób to temperatura prania ręczników oraz częstotliwość tej czynności. Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania poniżej.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W ilu stopniach prać ręczniki? To nie takie oczywiste

Nie wiesz jaką temperaturę ustawić do prania ręczników? Wiele osób zastanawia się przed praniem, jaka temperatura dla danej tkaniny będzie odpowiednia. Pamiętaj, aby przed włożeniem odzieży czy ręczników do pralki sprawdzić zalecenia na metce producenta. Na używanych ręcznikach znajduje się wiele bakterii, więc należy prać je w dość wysokiej temperaturze, aby usunąć wszystkich nieprzyjaciół. Zazwyczaj ręczniki pierze się w temperaturze od 40 do 60 stopni, jednak jeśli chcesz na sto procent usunąć wszelkie zaburzenia i bakterie, włącz ręczniki na 90 stopni. Na taką temperaturę, warto decydować się, piorąc m.in. ręczniki dla dzieci.

Pranie ręczników: o tym nie zapominaj. To bardzo ważne

Podczas prania ręczników w pralce należy pamiętać o kilku kwestiach. Już wiesz, w jakiej temperaturze należy prać ręczniki, jednak co z nowymi ręcznikami ze sklepu? W takiej sytuacji przed ich praniem warto namoczyć je na kilka godzin w zimnej wodzie. Ten sposób pomoże ci w usunięciu kurzu ze sklepowych półek oraz materiałów chemicznych, które były używane podczas produkcji. Co ważne, pamiętaj, aby ręczniki prać bez innych tkanin tj. ubrań czy pościeli. 

Jak często prać ręczniki? Nie popełniaj tego błędu

Wymiana ręcznika na świeży jest często zaniedbywana przez wiele osób. Jak się okazuje, to właśnie na ręcznikach może gromadzić się sporo roztoczy i bakterii, które mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Właśnie dlatego należy pamiętać, aby regularnie wymieniać ręczniki na świeże. Optymalnie powinno się zmieniać ręcznik co 7 dni. 

Więcej o: