Kwiaty na Dzień Kobiet mówią więcej niż myślisz. Sprawdź, co symbolizują, zanim je podarujesz

Dzień Kobiet 2023 zbliża się wielkimi krokami. Do święta pozostało już niewiele czasu. Sprawdzonym upominkiem na Dzień Kobiet są kwiaty, jednak okazuje się, że kolory bukietów ymbolizują różne uczucia. Sprawdź, co oznaczają, zanim wręczysz kwiaty mamie, siostrze lub dziewczynie.

Nie każdy wie, że kolor kwiatów ma ogromne znaczenie, jeśli wręcza się je komuś na prezent. Podpowiemy ci, jaki kolor kwiatów najlepiej wybrać, aby obdarowana osoba poczuła się doceniona. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? To zależy co chcesz przez nie powiedzieć 

Róże są symbolem miłości. Jednak nie takiej zwykłej. Czystej, niewinnej, ale przede wszystkim ogromnej. Jednak ich kolor również ma znaczenie. Białe najczęściej są wykorzystywane w wiązankach ślubnych. Dzieje się tak nie bez powodu. Ten kolor ma wzmagać niewinną symbolikę róż, ale także głębie uczuć osoby, która nimi obdarowuje. Jeśli więc dajesz komuś białe kwiaty, a tym bardziej róże, możesz spodziewać się, że zrozumie to jako wyznanie większego, romantycznego uczucia.

Prezent na Dzień Kobiet 2023. Czy czerwone róże to dobry pomysł?

Co symbolizują czerwone kwiaty? Często są utożsamiane z gorącym i romantycznym uczuciem. Jednak w przeciwieństwie do bieli, są one traktowane jako metafora namiętnego romansu. Jeśli więc chcesz kogoś obdarować kwiatami w tym kolorze, przemyśl dobrze tę decyzję. Jednak warto wspomnieć, że dobór kwiatu również ma znaczenie. Jeśli postawisz na czerwone tulipany, to nie musisz się aż tak martwić o symbolikę czerwieni. Dasz wtedy do zrozumienia, że bardzo ufasz danej osobie oraz, że po prostu ją lubisz.

Na dzień mężczyzn planujesz prezent z kwiatów? Jaki kolor będzie najlepszy?

Jeśli planujesz dać komuś kwiaty i chcesz, aby miało to dość lekką symbolikę postaw na pomarańczowy lub żółty. Te barwy mają przedstawiać takie rzeczy jak sympatię, przyjaźń lub też radość i ciepło. Będą więc doskonałym wyborem, aby docenić swoich przyjaciół, nie sprawiając, że sytuacja będzie dziwna. Najlepiej wybrać też odpowiednie kwiaty. Tulipany, lilie lub żonkile sprawdzą się idealnie. Pamiętaj jednak, że ty najlepiej znasz osobę, którą chcesz obdarować i warto dać jej kwiaty, które lubi najbardziej.

Więcej o: