Bilety za 9 euro okazały się strzałem w dziesiątkę! Teraz kolejny kraj wprowadza "tanie podróżowanie"

Tanie bilety kolejowe zrobiły furorę wśród pasażerów. Dzięki promocyjnej obniżce cen wiele osób zrezygnowało z korzystania z samochodu i przesiadło się do środków komunikacji zbiorowej. Czy Hiszpania powtórzy sukces niemieckiej kolei? Wyjaśniamy, na czym polega fenomen biletów za 9 euro.

Turyści szukają różnych okazji, aby podróżować tanio. Wielu z nich poluje na loty samolotem za niższą cenę lub poszukuje zniżek na inne formy transportu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszyły się przejazdy niemieckimi kolejami za jedyne 9 euro. Pomysłem zainspirował się francuski przewoźnik Ouigo, który z początkiem miesiąca wprowadził tanie bilety na przewozy między miastami Hiszpanii.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tanie bilety przyciągnęły podróżnych. Ogromny sukces niemieckiego przewoźnika

Przypominamy zeszłoroczny sukces niemieckich kolei, który został osiągnięty dzięki tanim biletom miesięcznym. Za jedyne 9 euro pasażer mógł zwiedzić kraj zarówno pociągiem regionalnym, jak i komunikacją miejską w dużych miastach. Promocja obowiązywała w czerwcu, lipcu i sierpniu. Miała na celu zachęcenie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej i oszczędzaniu na paliwie. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Łącznie sprzedano około 52 miliony biletów i zaoszczędzono około 1,8 mln ton CO2.

Tanie przejazdy w Hiszpanii. Gdzie dojedziemy pociągiem?

Niemiecki sukces zainspirował francuskiego przewoźnika Ouigo. Jak informuje hiszpański dziennik El Mundo, 1 marca wprowadzono bilety w cenie 9 euro za pasażera na przejazdy między miastami Hiszpanii. Promocja będzie trwać od 11 lipca do 9 grudnia 2023 roku. Ouigo oferuje pięć kursów dziennie w obie strony między określonymi miastami i trzy na dłuższą trasę.

Bilety za 9 euro. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Trzeba pamiętać, że kupując bilet za 9 euro, nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca. Taka opcja pojawia się w ofercie Ouigo Plus, która jest dwukrotnie droższa. Inne udogodnienia tego biletu to m.in. możliwość zabrania większego bagażu.

Więcej o: