Jaki jest dzisiaj dzień? Co wydarzyło się 7 marca? Obchodzimy dziś nietypowe, śniadaniowe święto

Jakie jest dzisiaj święto? 7 marca wypada dzień przed Dniem Kobiet, który obchodzimy w Polsce 8 marca. To nie oznacza jednak, że dziś nie mamy czego świętować, ani nic ciekawego się nie wydarzyło. Mamy dla was nietypowe święto związane ze śniadaniem i kilka ciekawostek dotyczących tego dnia.

Jak codziennie 7 marca świętujemy poszczególne imiona w formie imienin. Mamy też dziś pewne nietypowe święto, celebrujemy pewien śniadaniowy produkt, który jest niezwykle popularny w szczególności wśród najmłodszych. Na przestrzeni lat wydarzyło się również parę ciekawych rzeczy, o których warto wspomnieć. 

Zobacz wideo Fit śniadania, z którymi dobrze zaczniesz swój dzień [PRZEPISY]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki dziś dzień? Dzień Płatków Śniadaniowych

Jak wszyscy wiemy i co potwierdzają dietetycy, śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzień Płatków Śniadaniowych to idealny moment na wydostanie się z rutyny.  Zamiast kanapek czy jajecznych wariacji można sięgnąć po coś z szerokiej oferty płatków śniadaniowych. Wybór jest szeroki od czekoladowych kulek, płatków kukurydzianych po chrupki o smaku ciasteczek czy miodu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! To danie z dodatkiem mleka jest nie tylko pożywne, ale też dostarcza witamin oraz wapnia. Pozostaje tylko pytanie, czy najpierw mleko, czy płatki?

Jaki jest dzisiaj dzień? Krótkie ciekawostki o wydarzeniach sprzed lat

Historia jest bardzo długa i nie da się znaleźć dnia w dziejach, w którym nic się nie wydarzyło. Sprawdziliśmy więc, co działo się 7 marca w ubiegłych latach.

  • 1000 rok - rozpoczął się zjazd gnieźnieński, na którym spotkali się Cesarz Otton III i polski książę Bolesław Chrobry. Wiemy o tym dzięki relacjom kronikarza Thietmara.
  • 1876 rok - 29-letni wówczas Alexander Graham Bell otrzymuje patent na jeden z najbardziej rewolucyjnych wynalazków - telefon.
  • 1933 rok - Charles Darrow wraz z projektantami Elizabeth Magie, Louisem Thunem i Fredem Thunem tworzą grę, która jest popularna do dziś - Monopoly. Przed nią było kilka innych gier planszowych, ale ta zyskała największą popularność.
  • 1996 rok - po raz pierwszy opublikowano zdjęcia Plutona. Choć został zaobserwowany po raz pierwszy w 1930 roku, nie mieliśmy dobrych zdjęć tej planety. Teleskop Hubble’a w końcu był wystarczająco silny, aby zrobić zdjęcia powierzchni Plutona.

Kto ma dzisiaj imieniny? Sprawdzamy, komu złożyć życzenia

W Polsce istnieje zwyczaj świętowania imienin. Kto dziś świętuje? Poniżej znajdziesz listę solenizantów.

  • Felicyta,
  • Teresa,
  • Tomasz,
  • Bazyli, 
  • Eugeniusz,
  • Paweł.
Więcej o: