Zapomnij o skrobaczce i sięgnij po to warzywo. Zamrożona szyba nie będzie już nigdy problemem

Skrobanie szyb zimą to prawdziwy koszmar. Szczególnie gdy spieszymy się do pracy, bywa frustrujące. Mamy jednak domowy sposób, dzięki któremu zapomnisz o skrobaniu szyb raz na zawsze. Wystarczy jedno warzywo, które najprawdopodobniej masz już w kuchni.

Choć zima powoli się kończy, wciąż zdarzają się przymrozki, które zmuszają kierowców do skrobania szyb. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Mamy na to znacznie lepszy sposób! Poznaj ten trik, a skrobaczka już nigdy nie będzie ci potrzebna.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Chodakowska "z zacieszem" myje szyby

Triki, które przydadzą się zimą. Każdy kierowca i kierowczyni musi je poznać

Zimą na kierowców i kierowczynie czeka wiele problemów. Mamy jednak kilka sposobów, które pomogą uporać się z typowymi w tym okresie problemami: 

  • Zamarznięte lusterka - skrobaczka może tutaj niewiele zdziałać. Warto użyć ciepłej wody! Wlej ją do plastikowego woreczka, a następnie przetrzyj nim szkło. Efekt na pewno cię zadowoli! Pamiętaj jednak, aby nie używać wrzątku.
  • Problem z wyjazdem - czasami może być ciężko wyjechać z podjazdu. Na drodze może niestety być lód. Jeśli ciebie również dotyczy ten problem, podłóż pod koła gumowe wycieraczki. Dzięki temu bez problemu wyjedziesz.
  • Zamarznięty zamek - płyn do dezynfekcji rąk zdziała tutaj cuda. Alkohol powinien z łatwością poradzić sobie z lodem.

Jak zapobiegać zamarzaniu szyb? Przetrzyj je cebulą

Choć sposób może wydawać się trochę dziwny, to naprawdę działa. Jeśli szyby często zamarzają, a ty spieszysz się do pracy i nie masz zbyt wiele czasu rano lub po prostu chcesz dłużej pospać, sięgnij po cebulę. Przekrój warzywo na pół, a następnie przetrzyj szkło. Dzięki temu problem powinien zostać ostatecznie rozwiązany. Możesz do tego również użyć ziemniaka. 

Jak rozmrozić szybę? Sięgnij po te dwa produkty

Jeśli szyba zamarzła, skrobaczka może być naprawdę słabym rozwiązaniem. Stracisz na skrobaniu sporo czasu, a ponadto istnieje ryzyko uszkodzenia szkła. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie wody destylowanej oraz alkoholu. Połącz składniki w proporcji 1:3 i przelej do butelki z atomizerem. Następnie spryskaj szyby i poczekaj kilka minut. Lód powinien samoistnie zniknąć. Żadne narzędzia nie będą ci już potrzebne. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie polewać zamrożonej szyby wrzątkiem, ponieważ możesz ją uszkodzić!

Więcej o: