Nie musisz czekać do wakacji! Pakuj walizkę już w kwietniu i sprawdź te niesamowite miejsca

Zastanawiasz się nad urlopem w kwietniu? Podpowiadamy, które miejsca warto zobaczyć poza sezonem turystycznym. Nie tylko będzie wtedy o wiele mniej turystów, ale niektóre zagraniczne lokalizacje mogą w lipcu, sierpniu czy wrześni być po prostu za gorące. Gdzie warto jechać?

Wiele osób czeka ze wzięciem urlopu do wakacji. Może się okazać, że jest to spory błąd! Wiosna może być idealnym terminem do zwiedzenia wielu miejsc. Nie tylko poza sezonem ceny mogą być o wiele niższe, ale mniejsza liczba turystów pozwoli nam na cieszenie się wakacjami bez kolejek do atrakcji turystycznych. Gdzie warto pojechać w kwietniu?

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wycieczka do Amsterdamu. Poczuj wiosnę w mieście rowerów 

Co roku ponad 15 milionów osób odwiedza Amsterdam i choć kwiecień jest początkiem sezonu turystycznego, wciąż liczba turystów jest o wiele mniejsza niż latem, warto ten fakt wykorzystać, by uniknąć tłumów. W kwietniu wiosna w Amsterdamie jest w pełnym rozkwicie. Dzięki temu miasto zyskuje niepowtarzalny urok, który podbijają wielokolorowe tulipany. Dłuższe kwietniowe dni, dają nam więcej czasu na odwiedzenie wielu ważnych miejsc w Amsterdamie np. Muzeum Vincenta van Gogha.

Wycieczka do Islandii. Dlaczego kwiecień będzie idealny?  

Kwiecień jest świetnym miesiącem na odwiedzenie Islandii. Nie tylko zaczynają się pojawiać młode zwierzęta, ale też pierwsze kwiaty, a z końcem miesiąca, obchodzi się Islandzki Narodowy Pierwszy Dzień Lata. Odbywa się tam wiele festiwali w tym czasie. Poza tym jest to idealne połączenie zimy i lata. W kwietniu będą mniejsze niż zimą tłumy, a ceny niższe, a dni będą dłuższe. I co najważniejsze, wciąż będziesz miał możliwość zobaczenia jednej z największych atrakcji Islandii, czyli zorzę polarną!

Wycieczka do Indii. Odwiedź plantację herbaty i weź udział w festiwalu

Azja także przyciąga turystów wiosną. Nic w tym dziwnego. W kwietniu warto odwiedzić miasteczko Darjeeling w Sikkimie, które jest słynne ze swoich zielonych plantacji herbaty. Kwiecień jest również świetnym momentem na zobaczenie Bombaju. Jeśli wybierzemy się tam na początku miesiąca zdążymy na Gudi Padwa, czyli hinduski festiwal Nowego Roku obchodzony w Maharashtra. W kwietniu zaczynają się już upały, jeśli jednak jesteśmy gotowi stawić im czoła, możemy w kwietniu zobaczyć tygrysy bengalskie podczas wycieczki.

Więcej o: