Gdzie na weekend? Polskie miasto trafia na listę najbardziej niedocenianych miejsc na świecie

Nie masz pomysłu na weekend? Polska posiada wiele pięknych miejsc, idealnych na krótki city break. Jednym z nich jest Kraków, który niedawno trafił na listę najbardziej niedocenianych miast na świecie. Zobacz, co możesz zwiedzić i jak spędzić czas w tym wyjątkowym regionie.

Masz wolny weekend i zastanawiasz się, jak i gdzie go spędzisz? Wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę — w Polsce również mamy piękne miejsca. To miasto jest szczególnie polecany dla wycieczek we dwoje, Ponadto romantyczny Kraków znalazł się na światowej liście najbardziej niedocenianych miast Bounce. Przekonaj się dlaczego.

Zobacz wideo Zgłębiamy krakowski Kazimierz. Co kryje w sobie ta dzielnica?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie wybrać się na weekend? Te miasta w Polsce są najbardziej niedoceniane

Firma Bounce, będąca globalną siecią przechowalni bagażu, postanowiła stworzyć ranking najbardziej niedocenianych miast świata. Podczas tworzenia listy uwzględniono 100 najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości. Następnie skupiono się na oferowanych przez nie atrakcjach. Na podium znalazły się Rodos, Marrakesz i Porto. Na szóstym miejscu sklasyfikowano natomiast nasze polskie miasto — Kraków. Rocznie stolica województwa małopolskiego jest odwiedzana przez prawie 3 miliony turystów. Posiada aż 1,5 tysiąca atrakcji, z których aż 575 dostało najwyższą notę. W rankingu znalazła się również Warszawa. Nieco dalej, bo na 13 miejscu, odwiedzana przez 2,8 milionów osób.

Zarezerwował cały rząd w samolocie. Potem anulował bilety Pasażer samolotu zarezerwował cały rząd. Następnie anulował bilety

Twój weekend może być wspaniały. Odwiedź Kraków, czyli słynną "perłę Małopolski"

Weekendowe zwiedzanie Krakowa to znakomity pomysł na spędzenie wolnego czasu. Planując oglądanie krakowskich zabytków, polecamy zacząć od tych najważniejszych, czyli Starego Miasta i Rynku, Sukiennic oraz Wawelu. Na Rynku Głównym Krakowa obowiązkowo musimy pojawić się o godzinie 12, by posłuchać hejnału mariackiego. Udając się do siedziby polskich władców, warto przejść się ulicami Floriańską i Grodzką, by podziwiać perły architektury. Jeśli wolimy zaś odpocząć w bardziej zielonych klimatach, dobrym pomysłem będzie spacer nad Wisłą lub Planty - jeden z największych parków w mieście.

prezent na dzień mężczyzny dla kolegów z pracy prezent na dzien chlopaka co kupić na dzień chłopaka co można kupić na dzień chłopaka za 5 zł? kiedy jest dzień chłopaka? Dzień Mężczyzn 2023. Najlepsze życzenia dla kolegów i chłopaka

Weekend dla dwojga w Krakowie? Te romantyczne miejsca warto odwiedzić

Jeśli wybierasz się do Krakowa z drugą połówką, warto zwrócić uwagę na te kilka miejsc, uznawanych za najbardziej romantyczne w mieście. Jedną z najczęściej wybieranych atrakcji w okresie wiosenno-letnim, jest rejs po Wiśle. Na statku możemy skorzystać z restauracji, podziwiając równocześnie popularne zabytki z zupełnie innej perspektywy. Jeśli lubimy spacerować, możemy przejść się szlakiem punktów widokowych i obejrzeć miasto z lotu ptaka. Najciekawsze punkty to: Wieża Ratuszowa, Wieża Zygmuntowska, Kopiec Piłsudskiego oraz Kopiec Krakusa.

Początek strefy ograniczonej prędkości Na ten kwadratowy znak kierowcy powinni uważać. Wyjaśniamy, co oznacza

Więcej o: