Jak wyczyścić lodówkę? Sięgnij po produkt, który masz już w kuchni. Będzie lśnić jak nowa

Czyszczenie lodówki trzeba przeprowadzać regularnie. Nawet jeśli nie wygląda na zabrudzoną i nie wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach. Warto o to zadbać, zanim takie objawy wystąpią. Koniecznie dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo umyć lodówkę domowymi sposobami.

Jeśli z twojej lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach, to zdecydowanie znak, że pora ją wyczyścić. Jak to zrobić szybko i skutecznie? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i sięgnąć po produkt z kuchennej szafki.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Jak często myć lodówkę? Warto umieścić to w urządzeniu

Każde otwarcie urządzenia i wkładanie do niego produktów sprawia, że gromadzi się w nim brud. Z tego powodu lodówkę należy czyścić co najmniej dwa razy w roku, jednak warto robić to częściej, aby mieć pewność, że nasza żywność nie będzie przez to szybciej tracić świeżości. Jak przygotować się do sprzątania lodówki? 

 • Odłącz lodówkę od prądu. 
 • Rozmroź lodówkę oraz zamrażarkę, jeśli jest ona częścią urządzenia. 
 • Wyjmij półki i szuflady i umyj je oddzielnie.

Na co dzień możesz włożyć do lodówki pochłaniacz zapachu. Dobrze sprawdzi się do tego zadania na przykład kawa, soda oczyszczona lub specjalnie dedykowany temu produkt.

Sprzątanie lodówki octem. Jak prawidło wyczyścić urządzenie?

Jeśli lodówka jest już przygotowana do czyszczenia, pora przystąpić do wyboru środków i metody. Idealny do tego zabiegu będzie ocet. Jest zdecydowanie tańszy niż chemiczne preparaty, a przy tym ekologiczny.  Podążaj za naszą instrukcją, a już niedługo lodówka będzie lśnić jak w dniu zakupu.

 1. Opróżnij lodówkę, rozmroź oraz wyjmij wszystkie półki i szuflady. 
 2. Części urządzenia, które zostały wyjęte, umyj przy użyciu gąbki i płynu do mycia naczyń. 
 3. Szuflady i półki zostaw na wierzchu, do momentu aż wyschną. 
 4. Wymieszaj wodę z octem w proporcji 1:1. Dodaj do roztworu kilka kropel olejku eterycznego, aby zniwelować nieprzyjemny kwaśny zapach. 
 5. Weź butelkę z atomizerem i przelej do niego miksturę.
 6. Następnie spryskaj wszystkie elementy urządzenia.
 7. Weź ściereczkę i wyszoruj dokładnie lodówkę. 
 8. W ostatnim korku umyj wszystko letnią wodą.

Dzięki temu lodówka powinna lśnić zupełnie jak nowa. Pamiętaj, aby lodówkę czyścić regularnie oraz aby po wyczyszczeniu włożyć do niej pochłaniacz zapachu.

Więcej o: