Bankomat nie wydał ci pieniędzy, ale kwota zniknęła z konta? Koniecznie musisz to zrobić

Co zrobić, kiedy bankomat nie wyda ci pieniędzy? Zdarza się, że pieniądze znikną z konta, ale banknoty wcale nie trafią do portfela. Przyczyn może być kilka i nie warto wówczas snuć ciemnych scenariuszy. Co zatem zrobić? Oto kilka wskazówek, jak znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.

Kartę płatniczą obecnie posiada niemal każdy dorosły. Niestety, bankomaty nie zawsze znajdują się tuż przy placówkach bankowych, które co więcej - nie pracują przez 24 godziny na dobę. W takiej sytuacji nie ma opcji poproszenia o pomoc obsługi, jeśli zdarzy się niespodziewany incydent. Pamiętaj, aby w chwili awarii bankomatu zachować trzeźwy umysł i spokój. Postępuj zgodni z poniższymi wskazówkami.

Zobacz wideo Prof. Belka: Mamy do czynienia z poważnym spowolnieniem gospodarczym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bankomat nie wydał gotówki? Upewnij się, dlaczego tak się stało

Bankomaty to urządzenia działające w bardzo określony sposób, a dokładnie zakodowane przez informatyków sekwencje czynności, niemal nigdy nie pozwalają im na błąd. Niestety, takie przypadki pomimo tego, że nie powinny się zdarzać, czasem mają miejsce. Czasami bankomat może nie wydać ci pieniędzy, pomimo że kwota zniknie z konta. Co jest tego przyczyną? Po pierwsze, urządzenie mogło otrzymać informację, że twój limit wypłat gotówki został właśnie przekroczony. W takiej sytuacji limit będzie można zmienić najprawdopodobniej nawet w aplikacji banku albo w ciągu zaledwie kilku minut za pośrednictwem konsultacji na infolinii. Po drugie mogła nastąpić zwykła awaria banku lub urządzenia. Czasami może się zdarzyć tak, że sieć zostaje przeciążona. Co ważne przed włożeniem karty do bankomatu, sprawdź, czy jest ona czysta i sprawna, ponieważ z ubrudzonej karty maszyna nie odczyta danych. Upewnij się też, że twoja karta nie została w ostatnim czasie podpięta do nowych stron internetowych, lub aplikacji, albo twój kod BLIK nie został podany przypadkowej firmie, lub osobie. 

Co zrobić, kiedy bankomat nie wydał pieniędzy? Zawsze znajdzie się ratunek

Jeśli bankomat, z którego korzystasz, nie wydał ci pieniędzy, na spokojnie sprawdź, czy wszystkie informacje na ekranie są prawidłowe. Może zdarzyć się, że żądanie, które wybrałeś, to wcale nie była wypłata gotówki, a sprawdzenie salda? Upewnij się, że kod PIN został wpisany prawidłowo. Jeśli wszystko się zgadza, warto zadzwonić na infolinię banku lub na numer podany na bankomacie. Konsultanci z pewnością ci pomogą, a może nawet będą w stanie naprawić problem w sposób zdalny. Najważniejsze jest, aby w takich sytuacjach zachować czysty umysł i się nie denerwować. Jeśli taka sytuacja zdarzy ci się za granicą, procedury z pewnością wyglądają bardzo podobnie. Pamiętaj też, że jeśli działasz w odwrotny sposób - wpłacając pieniądze, kwota na koncie może zostać zaktualizowana nawet po kilkunastu minutach. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i nie działać pochopnie. 

Więcej o: