Trik na czyste pranie bije rekordy. Stripowanie to sposób, który ułatwia życie

Robienie pranie wydaje się banalnie proste, prawda? Niestety nawet wysokiej klasy pralka może sobie czasami nie poradzić z mocnymi zabrudzeniami. W takim momencie na pomoc przychodzi metoda prania, która ma wielu fanów. Na czym polega stripowanie?

W dzisiejszych czasach wiele czynności domowych, takich jak odkurzanie, mycie naczyń czy ubrań robią za nas różnego rodzaju urządzenia. Aktualnie większość mieszkań i domów jest już wyposażona w zmywarkę, pralkę, czy automatyczne odkurzacze. Jesteśmy zabiegani i przyzwyczailiśmy się do ułatwień, jakie daje nam rozwój technologii. Jednak jak się okazuje, coraz to częściej wracamy do babcinych metod, które potrafią zdziałać cuda. Jak usunąć plamy na ubraniach? Stripowanie ubrań jest rozwiązaniem! Dowiedz się, na czym polega ta metoda i usuń zabrudzenia z ubrań raz-dwa!

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trend z TikToka zdobył wielu fanów. Stripowanie ubrań na topie

Na TikToku możemy znaleźć wiele porad urodowych czy właśnie takich dotyczących np. sprzątania. W dobie pandemii Covid-19 TikTok stał się bardzo popularny i to właśnie tam w tym okresie, wiele osób zaczęło udostępniać metodę na silne zabrudzenia, która stała się hitem. Większość pralni była zamknięta podczas pandemii, dlatego ludzi szukali rozwiązań w internecie. W taki oto sposób powróciła metoda na stripowanie prania. Na czym polega stripowanie ubrań? TikTokerka ericagrem pokazała, jak wyczyściła czapki swojego taty, dzięki tej metodzie. 

Na czym polega stripowanie ubrań? Ta metoda zdziała cuda

Stripowanie ubrań znane było już przez nasze babcie, dla których czynność ta była niemalże codziennością. Tak jak my dziś nie wyobrażamy sobie życia np. bez telefonu, niegdyś nie wyobrażano sobie życia bez stripowania tkanin. Stripowanie to nic innego jak wielogodzinne namaczanie ubrań w wodzie, w celu wypłukania z nich zabrudzeń, resztek płynów chemicznych, kosmetyków używanych na co dzień czy kamienia z twardej wody. Dodatkowo wiele osób namacza tkaniny w ciepłej wodzie z dodatkiem np. sody oczyszczonej czy klasycznego proszku do prania. Po chwili moczenia można zauważyć, jak woda zmienia swoją barwę. Po godzinnym stripowaniu należy wyprać ubrania w pralce tak jak zazwyczaj.

Więcej o: