Mama trójki dzieci pokazuje, jak szybko zrobić pranie. To zbawienie dla osób w wiecznym niedoczasie

Pralka głośno wiruje, suszarka na pranie stoi na środku salonu, a dzieciaki krzyczą, że nie ma czystych ubrań? Większość rodziców zna ten problem. Pewna mama z TikToka pokazała jednak sprytny trik, dzięki któremu zaoszczędzicie sporo czasu.

Robienie prania to jeden z tych obowiązków domowych, którego się kocha lub nienawidzi. Większość rodziców, szczególnie tych najmniejszych dzieci, musi się jednak mierzyć z tym nawet kilka razy dziennie. Oczywiście, że zajmuje to sporo czasu. Pytanie tylko, czy można temu zaradzić? Wszystko wskazuje na to, że tak. Ta tiktokerka znalazła dobry sposób na pranie w ekspresowym tempie. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Tanie kapsułki do prania w niczym nie pomogą. Segregacja to podstawa

Pewna mama z TikToka pokazała trik, dzięki któremu znacznie przyspiesza pranie. Nie potrzebujesz żadnych drogich płynów czy kapsułek. Wystarczy odpowiednia segregacja. 

Zostałam nazwana leniwą za ten pomysł, ale myślę, że jest genialny.

-mówi @tiffanyajlee na swoim filmiku.

Cały trik polega na tym, aby segregować ubrania ze względu na różne osoby, a nie na przykład kolorami czy częściami garderoby. Kobieta na filmiku pokazuje, że każdy członek jej licznej rodziny posiada swój własny kosz na pranie. Kiedy wyciąga ubrania z suszarki, wykłada je do odpowiednich pojemników. Następnie zanosi kosze do szaf i nie składa ich, a jedynie wrzuca do szuflad lub kolejnych pudeł na ubrania. 

I nie składam… Po prostu wyjmuję rzeczy bezpośrednio z suszarki i wrzucam do kosza dla osoby, do której należy.

-informuje tiktokerka na filmie.  

Brudny piekarnik Jak wyczyścić piekarnik? Genialny trik usunie przypalenia i tłuszcz

Pranie kurtki puchowej? Trik nie nadaje się do każdej części garderoby 

Pamiętaj, że niektóre części garderoby wymagają specjalnego traktowania. Na przykład kurtka puchowa, którą dzieci często noszą zimą, a nawet wiosną wymaga innych rozwiązań. Nie należy jej pod żadnym pozorem zwijać - może to prowadzić do odkształceń. Wkładając kurtkę do pralki, dorzuć kilka piłek tenisowych. Dzięki temu puch będzie cały czas pracować  i nie zbije się w kulki. Po wyjęciu z pralki, pod żadnym pozorem nie zwijaj ani nią nie rzucaj. Połóż ją na płasko. Możesz to zrobić na przykład na stole. Dzięki temu kurtka nie ulegnie odkształceniu.

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Jak czyścić szafki kuchenne z kurzu i brudu? Wystarczą 4 łyżeczki

Więcej o: