Jak dbać o anturium? Zamiast się na niej poślizgnąć, zalej wodą. Kwiat będzie rósł jak szalony

Anturium jest oryginalną rośliną o nietuzinkowej urodzie. Z pozoru łatwy w uprawie kwiat może mieć duże wymagania, jeśli nie zapewnisz mu odpowiednich warunków. Domowy nawóz nie wymaga dużo pracy, a może być bardzo skuteczny. Sprawi, że kwiat urośnie bujny i zielony.

Anturium pochodzi z tropikalnych lasów Kolumbii, Gwatemali i regionów Amazońskich w Brazylii gdzie są poroślami pozyskującymi substancje organiczne i wodę z powietrza. Charakteryzuje się pięknymi kwiatami, dzięki którym stają się coraz popularniejsze. W Polsce najczęściej spotykane jest jako kwiaty cięte, jednak coraz częściej sprzedawane jest jako roślina doniczkowa

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o anturium w doniczce? Zapewnij jej optymalne warunki. 

Anturium ma niewielkie wymagania w uprawie.  Potrzebuje stanowiska jasnego, ale nie w bezpośrednim słońcu. Należy unikać miejsc, w których występuje przeciąg. Najlepiej czuje się w temperaturach od 18°C do 22°C. Podłoże powinno być dobrze przepuszczalne, stale wilgotne, choć jest wrażliwe na przelanie. Nawożenie powinno być wykonywane w okresie wegetacji co 3 tygodnie. Ważne, by regularnie podcinać przekwitłe kwiaty. 

Domowy sposób na nawóz dla anturium. Jak przygotować? 

Przygotuj domowej roboty nawóz ze skórek banana, zamiast wyrzucać je do kosza. Jest naturalny i anturium zdecydowanie będzie po tym pięknie rosło. Wystarczy, że do ok. 1 l słoika włożysz skórki od banana, zalejesz wodą i zamkniesz słoik na 24 godziny w ciemnym miejscu. Po tym czasie możesz odcedzić miksturę i dolać do niej 1 l wody. Taką gotową mieszanką możesz podlewać anturium raz na 2 tygodnie. Za ten nawóz podziękują także inne rośliny, które masz w domu, ponieważ nawóz z banana jest uniwersalnym składnikiem nawozowym dla praktycznie każdej rośliny domowej.

Więcej o: