Olejowanie włosów za 5 złotych? Na tym zabiegu zaoszczędzisz krocie! Pasma będą wzmocnione i nawilżone

Popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest olejowanie włosów. Poprawia on kondycję naszych pasm, nawilża je i wzmacnia. Szczególnie popularne jest olejowanie włosów na sucho, ale to niejedyna metoda. Wyjaśniamy, jak dbać o włosy, by pięknie wyglądały.

Jakość włosów w ciągu zimy może się wyraźnie pogorszyć. Ciągłe noszenie czapki i zmienna pogoda nie wpływają dobrze na kondycję naszych pasm. To sprawia, że stają się suche i puszą się, przez co wyglądają nieestetycznie. By temu zapobiec, wiele osób korzysta z usług fryzjerskich i stosuje drogie zabiegi. Zanim zapiszesz się do fryzjera, wypróbuj domowych sposobów, które są tanie i bardzo skuteczne. Sprawdź, jak wykonać olejowanie włosów na sucho i na mokro.

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olej rzepakowy na włosy. Czy to naprawdę działa?

Olejowanie to popularny zabieg, który poprawia kondycję włosów. Dzięki temu stają się mocniejsze, a końcówki się nie rozdwajają. Zabieg możesz wykonać na sucho, jak i na mokro. Wszystko zależy od tego, ilu kosmetyków używasz na co dzień. Olejowanie na sucho wykonuje się po to, by dokładnie zobaczyć, czy wszystkie pasma zostały pokryte substancją. Wybierając metodę na mokro umyj wcześniej włosy delikatnym szamponem. Do zabiegu nie musisz stosować specjalnych preparatów. Świetnie sprawdzi się zwykły olej rzepakowy. Jest on lekki, przez co dokładnie wnika we włosy i w skórę głowy. Wystarczy wymieszać olej z majonezem w takich proporcjach, by maska pokryła włosy w całości. Nałóż na głowę czepek i pozostaw mieszankę na około godzinę. Po tym czasie dokładnie umyj włosy.

krótkie fryzury damskie 2022 Modne fryzury 2023: Cool Gril Coop odmładza i wyszczupla twarz

Jak stosować inne produkty? Olejek rozmarynowy na włosy

Wykonując zabieg możesz sięgnąć także po inne produkty. Świetnie sprawdzi się olej z czarnuszki. Na włosy i skórę głowy działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Ponadto zapobiega wypadaniu włosów i dodatkowo je nawilży. Podobnie jak wcześniej, olej nakładaj od nasady na całą długość pasm. Aby lepiej się wchłonął, możesz wymasować skórę głowy. Zawiń włosy w ręcznik lub włóż czepek i odczekaj około godziny. Po tym czasie umyj głowę. Skutecznym preparatem jest także olejek rozmarynowy na włosy. Wcierając go w skórze głowy poprawiamy krążenie krwi i pobudzamy włosy do wzrostu. Stosuje się go tak samo jak olej z czarnuszki.

Więcej o: