Kardynał Dziwisz uderzył w rękę duchownego? Wszystko uchwyciły kamery. "Gdzie tutaj jest Jezus..."

Papież Franciszek stoi na czele Kościoła Katolickiego już od dekady. Z tej okazji w warszawskim kościele zorganizowano uroczystość upamiętniającą objęcie przez niego tej funkcji, nie obyło się jednak bez kontrowersji. Wielu osób oburzyło zachowanie kardynała Stanisława Dziwisza.

Każdemu z nas zdarzają się wpadki, w tym duchownym. Prawdą jednak jest to, że im wyższą funkcję pełni się w Kościele, tym bardziej powinno się dawać innym przykład. Kardynał Dziwisz niedawno popełnił fatalny błąd. Internauci byli bezlitośni wobec zachowania duchownego.

Zobacz wideo Martel do Dziwisza: Kardynale, nie rób tego dla siebie, zrób to dla Jana Pawła II

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Obecny papież został wybrany 10 lat temu. Niedawno odbyły się specjalne uroczystości

Jorge Mario Bergoglio został wybrany na papieża 13 marca 2013 roku. Przybrał wtedy imię Franciszek. To właśnie z tego powodu, niedawno w Kościele Katolickim odbywały się huczne uroczystości. To tak zwane Narodowe Święto Watykanu. Data jest płynna, ponieważ zawsze ustawia się ją na dzień wyboru kolejnego papieża. Z tej okazji, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się wyjątkowa msza święta z udziałem wielu ważnych duchownych. Uczestniczyli w niej między innymi arcybiskup Józef Guzdek, metropolita warszawski Kazimierz Nycz, czy kardynał Stanisław Dziwisz. Uroczystość nadawano na żywo w serwisie YouTube. To właśnie podczas audycji, internauci zauważyli dziwne i mało przyjemne zachowanie kardynała Stanisława Dziwisza, w stosunku do drugiego duchownego.

Osoba, która krzewi religię, nie powinna się tak zachowywać. Zdaniem internautów kardynał Dziwisz przekroczył granicę

Podczas uroczystości związanych z rocznicą wyboru papieża doszło do pewnego incydentu. Jak wychwyciły kamery, kiedy kardynał Stanisław Dziwisz schodził z ołtarza, jeden z duchownych postanowił pomóc. Starszy kapłan jednak zdecydowanie nie chciał z niej skorzystać, co spotkało się z dezaprobatą internautów. Komentujący wyrażali się negatywnie o sposobie, w jaki kardynał zakomunikował, że sam zejdzie z ołtarza. Na nagraniu widać, jak Stanisław Dziwisz odrzuca podaną mu dłoń, po czym dodatkowo w nią uderza

Gdzie tutaj jest Jezus...

pisze użytkownik TikToka pod filmem

Tylko jaki oni dają przykład

- pisze inny komentujący.

Zachowanie kardynała Dziwisza zdecydowanie wzbudziło sporo emocji wśród internautów. Pod filmikami związanymi z tym wydarzeniem, chętnie wyrażają swoją opinię.

Więcej o: