Choć nie ma jeszcze 18 lat, wkrótce dołączy do wojska. Księżniczka Eleonora chce iść w ślady ojca

Powołanie do wojska dotyczy także księżniczek. Przekonała się o tym 17-letnia Eleonora Burbon, następczyni tronu Hiszpanii. Minister obrony kraju, Margarita Robles, poinformowała, że księżna Asturii musi przejść trzyletnie przeszkolenie wojskowe. Podobno ma być "intensywne".

Młoda Eleonora Burbon jest najstarszą córką króla Hiszpanii Filipa VI, a zarazem następczynią tronu. Urodzona w 2005 roku, w październiku skończy 18 lat i zyska nowe obowiązki. Zanim jednak zostanie pierwszą kobietą panującą w Hiszpanii od czasów Izabeli II (rządzącej w XIX wieku), dziewczyna musi przejść obowiązkowe szkolenie wojskowe.

Zobacz wideo Jakiej pomocy potrzebuje teraz Ukraina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Obowiązkowe szkolenie wojskowe dla przyszłej królowej Hiszpanii. Nie ma nawet 18 lat

O obowiązkowym szkoleniu wojskowym dla księżniczki Eleonory, poinformowała minister obrony Hiszpanii, Margarita Robles. Jest to szczególnie istotne dla dobra kraju.

W każdej monarchii parlamentarnej (następca tronu) musi mieć doświadczenie wojskowe, służyć w armii. Gdy przyjdzie czas naczelnym wodzem, będzie kobieta. W ostatnich latach podjęliśmy duży wysiłek, aby włączyć kobiety do sił zbrojnych.

- podkreśliła kobieta na posiedzeniu rządu.

Eleonora w październiku osiągnie pełnoletność. Wtedy też rozpocznie się intensywne szkolenie, które ma potrwać aż trzy lata. Obecnie kończy szkołę średnią UWC Atlantic College w Walii - tam też uczyła się uprzednio większość członków rodziny królewskiej. Jeśli jej ojciec nie doczeka się męskiego potomka, młoda kobieta odziedziczy po nim tron i wszystkie obowiązki, dlatego ważne jest, by znała się także i na wojskowości. Na razie Eleonora od 19 czerwca 2014 ma tytuł Jej Królewskiej Wysokości księżniczki Asturii.

Jak będzie wyglądało szkolenie wojskowe? Musi zrobić to przed studiami

Wiele osób zastanawia się, jak miałoby wyglądać takie szkolenie. Z pewnością od młodej następczyni tronu oczekuje się wielu wyrzeczeń. Zdolna dziewczyna będzie musiała odłożyć naukę na bok. Jej studia będą musiały być poprzedzone intensywnym kursem, który ma odbyć się w Akademii Sił Zbrojnych w Saragossie. Następnie będzie musiała przez rok uczyć się w Akademii Marynarki Wojennej. Na sam koniec natomiast odbędzie nauki w Akademii Sił Powietrznych. Co interesujące, w tych samych miejscach uczył się w przeszłości jej ojciec. Do rozpoczęcia szkolenia jeszcze trochę czasu, a przed młodą księżniczką wiele nowych wyzwań i oczekiwań, którym, miejmy nadzieję, sprosta.

Więcej o: