Po Jezusie ze Świebodzina czas na Maryję w Legionowie. Trwa spór o pomnik w centrum miasta. "To żart?"

W Legionowie wrze dyskusja. Wojownicy Maryi zbierają podpisy pod petycją o postawienie w centrum miasta pomnika Matki Boskiej. Głosy wśród radnych zostały podzielone, a mieszkańcy zaciekle dyskutują. "To nie jest miejsce na pomniki religijne".

W Legionowie trwa wielka dyskusja, która podzieliła mieszkańców. Pojawiła się petycja za postawieniem religijnego pomnika w centrum miasta. Pomysłodawcami są Wojownicy Maryi, ale niewiele osób ich wsparło. Mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie w komentarzach na Facebooku. Wygląda na to, że ten spór będzie trwał jeszcze przez długi czas.

Zobacz wideo Pomnik księdza Jankowskiego znów stoi w Gdańsku

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spór w Legionowie nabiera rozpędu. Czy stanie pomnik Maryi?

Wspólnota Wojowników Maryi złożyła wniosek o postawienie pomnika Matki Boskiej na terenie Rynku Miejskiego w Legionowie. Petycję podpisało już 350 osób. Informację na ten temat opublikowano na profilu Miasto Legionowo na Facebooku. Pomnik ma mieć ponad dwa metry wysokości i będzie inspirowany obrazem Richarda L. George "Matka Boża z Tihaljiny". Przedstawiono na nim Maryję w kolorowych szatach i z rozłożonymi rękoma. We wniosku można przeczytać, że ma to być symbol miłości i troski, która bije z wizerunku Matki Boskiej. Wojownicy Maryi zapewnili, że sami sfinansują projekt, jednak mimo to pomysł nie spotkał się z entuzjazmem mieszkańców.

Pomnik w Legionowie wzbudza kontrowersje. W komentarzach wrze

Większości komentujących post o nowej instalacji, na profilu "Miasto Legionowe, nie podoba się pomysł postawienia pomnika Maryi w centrum miasta

To nie jest miejsce na pomniki religijne.
Święte figury w świętych miejscach. Park to nie miejsce dla takich pomników. Oddzielić sacrum od profanum, a nie na siłę wciskać innym swój punkt wierzenia.
To jakiś żart? Absolutnie na nie. Park to nie miejsce na takie figury! Na terenach kościelnych niech sobie stawiają.

Wśród komentujących są również osoby popierające inicjatywę postawienia pomnika.

POPIERAM. Żadnemu ateiście Polakowi - patriocie taki pomnik nie powinien przeszkadzać.

Wiele osób zwraca uwagę, że symbole religijne powinno się stawiać na terenie kościołów. Podobne zdanie mają niektórzy radni miasta. Na portalu naTemat.pl można przeczytać wypowiedź Mirosława Grabowskiego, legionowskiego radnego ze stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy.

To nie jest miejsce na tego typu pomniki. Jakieś 300 metrów stąd jest kościół garnizonowy pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. W mieście jest park imienia Jana Pawła II. To blisko innej parafii w Legionowie. Tam mógłby stanąć taki pomnik

- podkreśla mężczyzna.

Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji na temat tego, czy pomnik rzeczywiście powstanie. 

Więcej o: