Do kiedy jest ważny Bon Turystyczny? Niektórzy rodzice przez jeden błąd stracą kilkaset złotych

Gdzie można zrealizować bon turystyczny i do kiedy? Lista miejsc jest długa i na pewno ucieszy rodziców. Muszą się jednak pośpieszyć. To ostatni dzwonek, a w przeciwnym razie pieniądze przepadną. Przypominamy, jak wykorzystać bon turystyczny, aby na tym nie stracić.

Bon turystyczny wprowadzono w Polsce pod koniec lipca 2020 roku. Miał on wesprzeć turystykę po problemach spowodowanych pandemią COVID-19. Do dziś jest chętnie wykorzystywany przez rodziców planujących wakacje. Warto się jednak pośpieszyć. Termin mija już niedługo i po tym czasie nie będzie można skorzystać z bonu. Wyjaśniamy, gdzie można zrealizować bon turystyczny i ile on wynosi.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wykorzystać bon turystyczny? Do kiedy ważny jest dodatek i ile on wynosi?

Jak można przeczytać na stronie gov.pl Polski Bon Turystyczny jest przeznaczony dla rodzin wychowujących dzieci. Świadczenie przysługuje na każde dziecko poniżej 18. roku życia i wynosi 500 zł. Co ważne, na dzieci z niepełnosprawnościami przysługuje dodatkowy bon o tej samej wartości. Należy pamiętać, że na przyznanie bonu nie wpływają dochody rodziców. Nie trzeba składać specjalnego wniosku, aby otrzymać dodatek. Jest on przyznawany automatycznie na profilu PUE ZUS. Bon należy pobrać i aktywować zgodnie z instrukcją. Warto się pośpieszyć, gdyż termin, do kiedy można wykorzystać bon turystyczny przypada na 31 marca 2023. Po tym dniu przepada i nie podlega wymianie na gotówkę.

Na co można wykorzystać bon turystyczny? W tych miejscach odpoczniesz ze zniżką

Z bonu turystycznego można skorzystać, wybierając się na wypoczynek w hotelu czy w pensjonacie lub płacąc za imprezy turystyczne organizowane na terenie Polski. Można nim także opłacić pobyt dziecka na kolonii, na obozie czy nawet na turnusie rehabilitacyjnym. Jak z niego skorzystać? Podczas rezerwacji pobytu należy okazać bon, natomiast przy płatności trzeba podać jego unikalny 16-cyfrowy numer. Otrzymamy go w wiadomości tekstowej wysłanej na wskazany numer lub na pocztę elektroniczną. Lista miejsc i obiektów akceptujących bon turystyczny znajdziemy na oficjalnej stronie świadczenia.

Więcej o: