Ranking 100 najlepszych pierogów na świecie. "Gdzie są leniwe"? Niestety Polacy będą rozczarowani

Polskie pierogi kochają wszyscy, a przynajmniej tak mogą myśleć Polacy. Niestety jak się niedawno okazało, nie jest to prawdą. Polska nie zajęła miejsca na podium w zestawieniu najlepszych pierogów. Gdzie w rankingu znalazły się nasze rodzime wyroby? Odpowiedź może zaskoczyć smakoszy tego dania.

Pierogi zna każdy Polak. Co więcej, w kraju można znaleźć sporo osób, które śmiało powiedziałyby, że jest to ich ulubione danie. Niestety musimy zawieść pierogowych smakoszy. Polska nie stanęła na podium w światowym rankingu. 

Zobacz wideo Dlaczego ruskie są najlepsze i jak zareagują na wątróbkę? Cudzoziemcy próbują - zobaczcie, co z tego wyszło

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kto stanął na podium w pierogowym rankingu? Polskę wyprzedziły Chiny

Niedawno opublikowany ranking zainteresował cały świat. Na stronie tasteatlas.com, można znaleźć podsumowanie 100 rodzajów pierogów z całego świata. W rankingu znalazły się pierogi, z Chin, Białorusi, Japonii, Polski, czy Włoch. Co ciekawe krajów stojących na podium mało kto mógł się spodziewać. 

  1. Pierwsze miejsce - zajęły Chiny z pierogami "Guotie". 
  2. Drugie miejsce - zajęła Litwa z pierogami "Koldunai".
  3. Trzecie miejsce - zajęła Turcja z pierogami "Manti".

Choć Chiny mogły wydawać się intuicyjne, to jednak Litwa i Turcja dla wielu osób były zaskoczeniem, jednak bardzo pozytywnym. 

Wreszcie Litwa w pierwszej trójce w rankingach TasteAtlas. Koldunai i Cepelinai na czele!

- piszą internauci pod postem z rankingiem opublikowanym na Facebooku. Zawiedzeni są niestety Polacy. Polska nie znalazła się na podium. Nie jest jednak nisko. 

Polska zajęła czwarte miejsce. Polscy internauci wyrazili swoje niezadowolenie

Choć Polska nie znalazła się na podium, to jednak nie można powiedzieć, że jest nisko w rankingu. Kraj zajął czwarte miejsce. Warto wspomnieć, że tym samym polskie pierogi wyprzedziły najsłynniejsze włoskie ravioli i torellini. Co ciekawe, w rankingu startowały także inne mączne dania. Tak więc Polska wystąpiła w rankingu jeszcze kilka razy. Oceniano jeszcze kluski śląskie, które zdobyły 32. pozycję oraz kopytka, które ostatecznie zajęły 47. miejsce. Natomiast leniwe były 52., kartacze 78., a pyzy 93.

Polakom jednak najbardziej nie podoba się pozycja pierogów. 

To szaleństwo, pierogi są nr 1

- piszę obudzony internauta pod postem. Niektórzy natomiast doszukują się braków w rankingu. 

Gdzie są leniwe?

- dopytuje komentująca. Mimo to odbiór konkursu jest raczej pozytywny, a wiele krajów jest bardzo dumnych ze swoich narodowych pierogów.

Więcej o: