Awantura po wylądowaniu. "Jeżeli się nie uspokoisz, wezwę kogoś, żeby zabrał cię z tego samolotu"

Praca w usługach wymaga sporej dozy cierpliwości i opanowania. Bez względu na to, czy pracuje się w restauracji, sklepie czy na pokładzie samolotu. Zdarza się jednak, że nie zawsze jesteśmy w stanie opanować emocje. Jedno z nagrań, które trafiło do sieci, jest tego idealnym przykładem.

Profil na Instagramie prowadzony przez miłośnika podróży i byłego stewarda o nazwie A Fly Guy, ma już ponad 60 tysięcy obserwujących. Mężczyzna dzieli się w mediach społecznościowych zarówno relacjami ze swoich podróży, jak i ciekawostkami dotyczącymi branży lotniczej. Ma także drugi profil, który nosi nazwę  A Fly Guy's Crew Lounge, gdzie znajdują się niecodzienne sytuacje z lotów.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy ma granice cierpliwości. Steward się zdenerwował, kiedy pasażerowie wysiadali

Na filmiku opublikowanym 16 lutego możemy zobaczyć bardzo dużą kolejkę osób, które czekają na otwarcie się drzwi, aby opuścić samolot linii American Airlines. Wśród pasażerów znajdowała się kobieta, która wysiadała, aby przesiąść się na inny samolot. Była ona widocznie zestresowana tym, że może nie zdążyć na swój następny lot. Podróżująca kobieta wywołała niemałe zamieszanie na pokładzie samolotu i jeden ze stewardów nie wytrzymał. Pracownikowi tej amerykańskiej linii lotniczej wyczerpała się cierpliwość i zaczął podnosić głos na kobietę. Krzyczał do niej, że jej lot będzie dopiero za godzinę, nie ma więc możliwości, nie zdążyła do niego wsiąść. Poirytowany mężczyzna krzyczał:

Ja tu mieszkam, pracuję, wiem, jak działa to lotnisko [...] Jeżeli się nie uspokoisz,  wezwę kogoś, żeby zabrał cię z tego samolotu, ale z pewnością nie na twój kolejny lot
 

Nagranie szybko obiegło internet. Internauci mają różne zdania co do incydentu

Filmik wrzucony na Instagrama ma już ponad 48 tysięcy polubień i ponad 3 tysiące komentarzy. Komentujący są podzieleni, jeśli chodzi o zachowanie stewarda. Jedni są zdania, że pracownik zachował się nieprofesjonalnie, inni natomiast twierdzą, że zachowanie kobiety było nie na miejscu.

Co za smutna reprezentacja American Airlines. Powinien był lepiej dostosować ton, głośność i dobór słów bez konieczności angażowania się w konfrontację takie jak ta, zwłaszcza, że był w mundurze.

- pisze jeden z komentujących.

To bardzo roszczeniowa kobieta, która wpadła w szał, ponieważ steward nie chciał jej najpierw wypuścić z samolotu. Jestem w pełni po jego stronie, brawo

- argumentuje inny.

Więcej o: