Podróżowanie z rodziną. Te triki powinien znać każdy rodzic. Zaangażuj swoje dziecko w każdy szczegół

Podróżowanie z dziećmi wcale nie musi być koszmarem! Wystarczy kilka trików polecanych przez psychologów, a wszystko pójdzie gładko i sprawnie. Twoje dzieci będą zupełnie odmienione jeśli odpowiednio zaangażujesz je w planowaną podróż. Dowiedz się, jak możesz to zrobić.

Podróżowanie z małymi dziećmi wielu rodzicom kojarzy się z koszmarem i wiecznym płaczem oraz narzekaniem. Jednak wystarczy kilka trików i mądrych rozwiązań, a najmłodsi z chęcią będą brać udział w nawet najdłuższych wyprawach.

Zobacz wideo Edyta Herbuś o podróży do Wietnamu z ukochanym

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Planowanie podróży to podstawa! Zaangażuj w to swoje dzieci

Podróżowanie z dzieckiem wcale nie musi być trudne. Organizacja to podstawa. Jak pisze psycholożka Ree Langham na stronie parentingpod.com warto zrobić listę. Zapisz na niej wszystko, co trzeba zrobić przed, w trakcie i po podróży. Zapisz miejsca, które odwiedzicie i zaangażuj w to dziecko. Jeśli będzie brać udział w planowaniu, później chętniej odwiedzi wszelkie atrakcje turystyczne. Pokaż dziecku jeszcze przed wyjazdem, gdzie pojedziecie i dlaczego to może być ciekawe. Zwróć przy tym uwagę, jak się zachowuje. Jeśli będzie zainteresowane, to najpewniej nie będzie się później kłócić, kiedy przyjdzie czas na zwiedzanie. 

Warto skorzystać także z biura podróży. Często takie firmy zapewniają dodatkowe atrakcje dla dzieci, a nawet organizują opiekę. Warto zapytać o takie rzeczy, dzięki temu dla ciebie, jak i malucha podróż będzie znacznie przyjemniejsza. 

Jak spakować się na wakacje? Najlepiej robić to wspólnie z dzieckiem 

Dzieci warto zaangażować nie tylko w proces planowania. Jeśli wezmą udział w pakowaniu, znacznie łatwiej dowiesz się, czego potrzebują. Bądźcie przy tym kreatywni. Jeśli dziecko przyniesie swoje kolorowanki lub zabawki, warto porozmawiać z nim o tym, co możecie zabrać, a co lepiej zostawić w domu. Pamiętaj, że to, co samodzielnie wybierze, da mu najwięcej frajdy na przykład w czasie lotu czy nudy w hotelu. Warto pod tym względem nieco zaufać swojemu dziecku. 

Pamiętaj także o praktycznych rzeczach. Apteczka, ubrania na zmianę czy nagranie filmu mogą diametralnie zmniejszyć liczbę problemów, które często występują w trakcie podróży z dziećmi. Warto przemyśleć także zabranie poduszki. Szczególnie jeśli wiesz, że twoje dziecko lubi spać w trakcie jazdy czy lotów. 

Więcej o: