Kobiety i mężczyźni zostali oddzieleni murem. Ta plaża zaskakuje turystów zza granicy

Plaża oddzielona murem? Dokładnie, tak! Podzielenie plaży na dwie strefy miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. Wielki mur ma jedno ważne zadanie. Wiele osób nie może uwierzyć, że dziś w Europie takie miejsca jeszcze istnieją, a jednak! Dlaczego plaża jest podzielona?

Plaża oddzielona murem zaskakuje wiele osób, a w szczególności turystów, którzy niczego nieświadomi chcieli wspólnie i romantycznie poopalać się na plaży. Jak się okazuje, nic z tego! Plaża została podzielona na dwie strefy i należy się do nich stosować. Jakie strefy ma plaża i dlaczego została oddzielona tak ogromnym murem? 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niecodzienna plaża w Europie. Na środku postawiono mur

Plaża kojarzy się nam głównie z otwartą przestrzenią, pięknym piaskiem, wodą i sporą ilością osób, które korzystają ze słońca, opalając się i odpoczywając. Tak jest również na tej plaży, ale jest jeden aspekt, który odróżnia ją od innych, a dokładnie mur. Plaża oddzielona murem znajduje się we Włoszech w mieście Triest. Jak możemy wyczytać na stronie turystyka.wp.pl plaża ta czynna jest od przełomu XIX i XX wieku. Nietypowa plaża nosi nazwę Pedocin i jest ważnym aspektem kulturowym, cenionym przez mieszkańców miasta. Mieszkańcom nie przeszkadza plaża w takim stylu, a wręcz przeciwnie chcą pielęgnować tradycję, którą zapoczątkowano w dawnych czasach. Niegdyś obowiązywały całkiem odmienne obyczaje niż dziś, właśnie dlatego powstał pomysł na stworzenie tego typu plaży. Mur na plaży zadziwia niejednego odwiedzającego, który zazwyczaj zadaje sobie pytanie - dlaczego na plaży postawiono mur? Odpowiedź może cię zaskoczyć!

Dawne tradycje funkcjonują również dzisiaj. Plaża we Włoszech jest tego przykładem

Plaża oddzielona wysokim murem w mieście Triest we Włoszech ma jedno, ważne zadanie, a dokładnie ma ona oddzielać plażę dla kobiet i plażę dla mężczyzn. W dawnych czasach kąpanie się i opalanie kobiet na tej samej plaży co mężczyźni nie wchodziło w grę, właśnie dlatego w mieście powstał pomysł o stworzeniu muru oddzielającego plaże. Mur został stworzony w taki sposób, że nie ma opcji, aby ktoś np. pod nim przepłynął i zobaczył płeć przeciwną. Co ciekawe jak możemy wyczytać na stronie kierunekwlochy.pl na plaży kobiety opalają się topless, ponieważ czują się komfortowo. 

Więcej o: