Podniosła na plaży muszelkę. Chwilę później trafiła do szpitala. "Jad jest silniejszy niż cyjanek"

Pewna Australijka znalazła na plaży muszelkę. Postanowiła ją podnieść i przyjrzeć się znalezisku z bliska. Gdyby jednak wiedziała, co może tam na nią czekać, pewnie nie zdecydowałaby się na ten krok. Kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. W muszelce mieszkał pewien niebezpieczny lokator.

Na świecie czyha na nas wiele niebezpieczeństw. Dlatego warto mieć się na baczności nawet na wakacjach. Pewna kobieta przeszła prawdziwy horroru, tylko dlatego, że podniosła na plaży muszelkę.

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Podniosła muszelkę i trafiła do szpitala. Ugryzła ją śmiercionośna ośmiornica

Pewna Australijka postanowiła wybrać się na plażę i popływać w oceanie. Podczas pobytu podziwiała także cuda, jakie znajdują się w wodzie. W pewnej chwili dostrzegła piękną muszelkę i zdecydowała się przyjrzeć jej z bliska. Nie mogła jednak przewidzieć, z jak ogromnymi konsekwencjami będzie musiała się przez tę decyzję zmierzyć. Okazało się, że w muszelce był lokator. Znajdowała się w niej mała ośmiornica z niebieskimi pierścieniami. Kiedy kobieta podniosła muszelkę, zwierzę wypadło i ugryzło ją dwukrotnie w brzuch. 

Ugryzienie ośmiornicy niebieskoobrączkowej to dla nas rzadkie wezwanie, są one niezwykle jadowite.

- wypowiedział się inspektor Christian Holmes z NSW Ambulance na Facebooku. Ośmiornica niebieskoobrączkowa jest jednym z najbardziej jadowitych stworzeń morskich na świecie. 

Tej małej ośmiorniczki lepiej nie dotykać. Jej jad może nawet zabić

Jad ośmiornicy niebieskoobrączkowej jest niezwykle silny. Niestety może nawet zabić.

Jej jad jest uważany za silniejszy niż cyjanek

- czytamy na Facebooku NSW Ambulance. Choć ofiarę da się uratować, to jednak reakcja musi być błyskawiczna. Jad ośmiornicy niebieskoobrączkowej może doprowadzić do takich objawów jak

  • zatrzymanie oddechu,
  • paraliż,
  • ślepota,
  • niewydolność serca,
  • śmierć w wyniku uduszenia.

Na szczęście przypadki ukąszeń są dość rzadkie. Kobieta, która spotkała się z ośmiornicą, została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Warto jednak uważać na to co czego dotyka się w podczas podróży do egzotycznych krajów. Dzięki temu można uchronić się przed tragicznymi konsekwencjami. 

Więcej o: