Te gady znów pojawiły się w polskich lasach. Mogą zagrażać życiu. Lepiej uważaj gdzie stawiasz kroki

Pewne gady znów pojawiły się w polskich lasach. Jeśli nie będziesz zachowywać ostrożności, może niestety dojść do tragedii. Dla tej grupy osób jad tych zwierząt jest bardzo groźny, ukąszenie dla wszystkich kończy się wizytą w szpitalu. Lasy Państwowe ostrzegają i radzą jak ustrzec się przed tragedią.

Żmije zygzakowate pojawiły się w polskich lasach. Leśnicy wyjaśniają, jak ochronić się przed ukąszeniem. Jeśli planujesz wycieczkę na łono natury, lepiej dowiedz się jak uniknąć niebezpieczeństwa. 

Zobacz wideo Co zrobić, gdy ukąsi cię żmija zygzakowata?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Żmija zygzakowata, czy wąż jest niebezpieczny? Może, ale nie musi taki być

Żmija zygzakowata znów pojawiła się w polskich lasach. Warto wiedzieć o niej nieco więcej, aby nie wpaść w panikę przy spotkaniu z gadem. Wąż prowadzi dzienny tryb życia. Zwykle przebywa w krzakach, lub pod kamieniami. Warto wiedzieć, że żmije raczej unikają kontaktu z człowiekiem. Boją się go i niechętnie wchodzą w konfrontację. Jeśli jednak zestresujesz węża w jakiś sposób i zakłócisz jego spokój, może zaatakować. Musisz wiedzieć, że w wielu przypadkach żmija podczas ukąszenia nie wpuszcza jadu. Jeśli jednak dojdzie do wprowadzenia toksyny do organizmu, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Jad nie zagraża życiu dorosłego człowieka, jednak ważna jest odtrutka. Natomiast należy wiedzieć, że toksyny mogą mocno zaszkodzić dzieciom i osobom starszym. Jak można uchronić się przed wężem?

W Japonii odkryto nowy gatunek storczyka. Jego płatki wyglądają jakby były ze szkła "Botaniczny klejnot" odkryty w Japonii. Wygląda jak zrobiony ze szkła

"Żmije są już aktywne w lesie". Lasy Państwowe wyjaśniają, jak ochronić się przed atakiem węża

W Polsce pojawiły się już żmije zygzakowate. Warto wiedzieć kilka rzeczy, zanim udasz się do lasu. O środkach bezpieczeństwa informują w poście na Facebooku Lasy Państwowe, a dokładniej Nadleśnictwo w Lidzbarku. 

Żmije są już aktywne w lesie

- czytamy w poście na Facebooku.

Rady leśników są jasne i warto zastosować się do nich przed następną wycieczką do lasu: 

  • Nie stresuj gada - kiedy spotkasz żmiję w lesie, postaraj się jej nie stresować. Nie idź za nią, ani nie rób jej zdjęć. Zostaw ją w spokoju. 
  • Uważaj gdzie stawiasz kroki - szczególnie w mocno nasłonecznionych miejscach, ta rada może uchronić cię przed wizytą w szpitalu. Żmije lubią się wygrzewać na słońcu, dlatego uważaj, gdzie stawiasz stopy.
  • Załóż odpowiednie buty - załóż buty za kostkę. Kiedy żmija zaatakuje, nie będzie mieć możliwości wbicia się w skórę. 

Darmowe leki dla nielicznych. Sprawdź listę osób, które mogą zaoszczędzić Darmowe leki dla nielicznych. Sprawdź listę osób, które mogą zaoszczędzić

Więcej o: