Wyczyściła odpływ w zlewie w zaledwie kilka chwil. Praktyczny trik z TikToka podbija sieć

Czyszczenie odpływu w zlewie może odbyć się bez konieczności wzywania hydraulika oraz bez konieczności wydawania wielkiej sumy pieniędzy na detergenty chemiczne. Wystarczy czasem skorzystać z trików, które dostępne są na wyciągnięcie ręki w internecie.

Zlew to takie miejsce w kuchni, które często ulega zabrudzeniom. To właśnie tam myjemy użyte wcześniej naczynia, więc nic dziwnego, że staje się on czasami bardzo brudny. Niekiedy jednak zdajemy sobie sprawę, że detergenty chemiczne nie działają. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto spróbować zastosować domowe sposoby i triki z TikToka, które potrafią zdziałać cuda.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Odpływ w zlewie: nie czyszcząc go popełniasz błąd

Odpływ w zlewie jest często pomijany i wiele osób nie myje go przez lata. Dodatkowo odpływ w większości przypadków zabezpieczony jest śrubą, co sprawia, że stwierdzamy, iż nie należy go odkręcać. Jednak wcale tak nie jest, odpływ w zlewie należy czyścić i to dość regularnie! Brak regularnego czyszczenia odpływu w zlewie może prowadzić  do wydobywania się bardzo nieprzyjemnego zapachu, a co gorsza może również sprawić, że zlew po prostu się zapcha. W takiej sytuacji z pewnością konieczne będzie wezwanie specjalisty, któremu zapłacisz niemałą sumę pieniędzy za naprawę. Właśnie dlatego warto czyścić go regularnie, a w jaki sposób? Trik przedstawiony poniżej, może cię zaskoczyć.

Jak wyczyścić odpływ w zlewie? Ten trik z TikToka działa cuda

Na jednej z najpopularniejszych współcześnie platform, czyli na TikToku możemy spotkać wiele trików i porad co do sprzątania. TikTokerka julia_m_si na swoje konto dodałam materiał, w którym pokazuje jak w szybki sposób dokładnie wyczyścić odpływ w zlewie. Na początek należy odkręcić śrubokrętem sitko odpływowe, a następnie przetrzeć całość gąbeczką i wypłukać wodą. Kolejny krok to spryskanie elementu odtłuszczaczem, wyszorowanie szczoteczką i ponowne wypłukanie całości pod wodą. Na tym etapie odpływ jest dość czysty, jednak teraz nadszedł czas na najważniejszą czynność. Do środka odpływu wsyp odrobinę sody oczyszczonej i zalej szklanką octu. Po takim czyszczeniu odpływ będzie lśnił oraz będzie udrożniony.

Więcej o: