Twórcy "Świata według Kiepskich" dokonali niemożliwego. Boczek i Paździoch znów na ekranie

Fani jednego z najpopularniejszego serialu komediowego w Polsce "Świat według Kiepskich" mogli zobaczyć ostatni premierowy odcinek, który niedawno pojawił się na znanej platformie. Dzięki nowoczesnej technologii widzowie mogli po raz ostatni zobaczyć na ekranie serialowego Boczka i Paździocha.

Produkcja popularnego serialu komediowego "Świat według Kiepskich" zakończyła się w 2021 roku, po śmierci Dariusza Gnatowskiego (serialowego Boczka) w październiku 2020 roku i Ryszarda Kotysa (serialowego Paździocha) w styczniu 2021 roku. Pierwszy odcinek serialu trafił na antenę 16 marca 1999 roku. Ostatni sezon serialu był kręcony jeszcze przed nadejściem pandemii koronawirusa. 16 listopada 2022 pojawił się ostatni wyemitowany odcinek serialu i produkcję oficjalnie zakończono. 20 marca na platformie Polsat Go pojawił się jednak odcinek specjalny. Produkcja przygotowała niespodziankę.

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ostatni odcinek z udziałem Boczka i Paździocha! Jak to jest możliwe?

Technologia deepfake jest zaawansowaną techniką obróbki zdjęć, czy filmów, która polega na łączeniu ujęć twarzy ludzkich dzięki sztucznej inteligencji. Manipulując w ten sposób obrazem, można uzyskać bardzo realistyczny widok zmiany twarzy, praktycznie nie do odróżnienia przez oglądającego. Technologia ta rozwija się dość szybko. W 2019 roku opublikowano aż 7964 filmy z technologią deepfake, a 10 miesięcy później liczba wzrosła do 14678. 

Co zobaczymy w ostatnim odcinku "Świata według Kiepskich"? 

20 marca pojawił się najnowszy i ostatni odcinek kultowego serialu. W odcinku trwa pandemia koronawirusa. Ferdek jest antyszczepionkowcem, ponieważ uważa, że "w tych szczepionkach ci*y są". Halinka daje zakaz Ferdkowi na wychodzenie z domu, przez co Ferdek zaczyna rozmyślać nad życiem pozagrobowym. Akcja przenosi się w stronę nieba, gdzie po drodze spotyka swoich zmarłych kolegów. Jest to właśnie Paździoch, któremu głosu użyczył Paweł Okoński, oraz Boczek, któremu głosu użyczył Artur Kujawa. Producent zapewnia, że wizerunki zmarłych zostały wykorzystane za zgodą ich rodzin. 

Więcej o: