Znalazłeś w skrzynce na listy takie ogłoszenie? To pułapka. Sprawdź, co oznacza i nie daj się oszukać

Często znajdujemy w naszych skrzynkach na listy ręcznie pisane ogłoszenia. Najczęściej dotyczą one kupna lub sprzedaży domu "za gotówkę" i wyglądają całkiem niewinnie. Często jednak kryje się za nimi spore oszustwo. Sprawdź, o co chodzi i nie daj się zmanipulować.

Takie ogłoszenie w skrzynkach znajdujemy stosunkowo często. Na pierwszy rzut oka wyglądają one niegroźnie, ale kryje się za nimi manipulacja i oszustwo. Ręcznie napisane informacje o poszukiwaniu mieszkania, które potencjalni nowi właściciele mieliby kupić za gotówkę, stały się już normą. I właśnie dlatego nie należy ich ignorować. 

Zobacz wideo Pomaska: Mechanizm dla ludzi, których nie stać na mieszkanie, to nasz priorytet

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ręcznie pisane ogłoszenia w skrzynce na listy. Strzeż się oszustów 

Nierzadko w naszych skrzynkach na listy znajdujemy różne ogłoszenia. Najpopularniejszym jest informacja o zakupie mieszkania za gotówkę. Najczęściej są to ręcznie wypisane karteczki o różnej, ale podobnej do siebie treści: "kupię mieszkanie za gotówkę", "kupię zadłużone mieszkanie", "para po ślubie kupi kawalerkę" i tak dalej. Okazuje się, że te ogłoszenia zawierają tak naprawdę fałszywe informacje. Mają wzbudzić w nas pewne emocje i zagrać na naszych uczuciach oraz skusić możliwością szybkiej i bezpośredniej sprzedaży domu. Dają nam nadzieję, że możemy odsprzedać mieszkanie bez pośredników i to jeszcze młodej rodzinie. Tak naprawdę jednak jest to tylko wypracowana taktyka, która ma nas zmanipulować.

Nie daj się zmanipulować. Te ogłoszenia mogą przysporzyć ci kłopotów

Zmanipulowanie nas ręcznie napisanym ogłoszeniem to dopiero początek problemów. Jeśli skontaktujemy się z potencjalnymi nabywcami, przejdą do kolejnego etapu swojej emocjonalnej gry. Najczęściej pojawiają się w naszym mieszkaniu młodzi ludzie ze wzbudzającą współczucie historią oraz prośbą znacznego obniżenia kosztów zakupu domu. Będą kusić równocześnie łatwym i szybkim procesem sprzedaży oraz otrzymaniem gotówki do ręki "od zaraz". Niestety ci ludzie są zazwyczaj podstawieni. To samozwańczy aktorzy, za którymi stoi inwestor zajmujący się odkupowaniem mieszkań w niskich cenach. Najczęściej za ofiary wybierane są osoby starsze, niedoinformowane oraz niezdające sobie sprawy z powagi sytuacji. 

Więcej o: