Zagraniczny portal docenił niejedną, a dwie Polskie metropolie. Poleca je na urlop w mieście

Weekend w spa nie jest wymarzonym wypoczynkiem dla wszystkich. Część osób preferuje odwiedzanie interesujących miast. Euronews stworzył listę tych, które warto zwiedzić podczas weekendowego wypadu. Znalazły się na niej dwa polski miasta. Tym razem nie jest to ani Warszawa, ani Kraków.

Urlop w mieście może być równie relaksujący jak wakacje spędzone na plaży. Jeśli jednak chcemy odpocząć, europejskie stolice mogą się okazać nie najlepszym wyborem. Miasta takie jak Rzym, Paryż czy Londyn są pełne turystów, tłumów i wysokich cen. Warto więc rozejrzeć się za mniej oczywistym miejscem na urlop. Portal euronews.com przedstawił listę dziewięciu metropolii, które warto zwiedzić.

Zobacz wideo Litwiniuk: Wakacje kredytowe powinny być adresowane do osób potrzebujących

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na weekend? Polska miasta znalazła się w rankingu dwukrotnie

Na ostatnim, dziewiątym miejscu rankingu znalazł się Poznań. Został doceniony za swoją kolorową architekturę i podziemne imprezy. Portal opisuje to miasto jako jedno z najbardziej niedocenianych. Możemy przeczytać, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zwrócono także uwagę na kuchnie, jaką oferuje to miasta. Strona chwali je za serwowanie regionalnych potraw.

Z kolei na szóstym miejscu uplasowało się nadmorskie miasto, dobrze znane każdemu Polakowi. Gdańsk jest według portalu warty odwiedzenia ze względu na liczne place targowe i bary mleczne. Gdańsk jest opisywany jako miasto portowe zdobiące wybrzeże Bałtyku i szczycące się jedną z najpiękniejszych w kraju architektur z mnóstwem kościołów i rynków.

Miasta na weekend, które warto odwiedzić. Jak wygląda cała lista?

Wszystkie miasta, które pojawiły się na liście sporządzonej przez portal, znajdują się w Europie. Portal poleca miejsca, w których można odpocząć, ale też znaleźć ciekawe atrakcje. Tak wygląda lista miast i powodów, dla których warto je odwiedzić.

  1. Manchester, Anglia: dla przebudowanych magazynów, teatrów i życia nocnego.
  2. Glasgow, Szkocja: dla sztuki ulicznej i kultury.
  3. Porto, Portugalia: dla dziedzictwa, życia nocnego i pastel de nata.
  4. Leipzig, Niemcy: dla sztuki i kultury.
  5. Lyon, Francja: dla dobrego jedzenia i wina.
  6. Gdańsk, Polska: dla barów mlecznych i placów targowych.
  7. Cork, Irlandia: dla oglądania gwiazd i picia whisky.
  8. Monachium, Niemcy: dla wycieczek i podróży po rzece.
  9. Poznań, Polska: dla kolorowej architektury i podziemnych imprez.
Więcej o: