Po raz 12. zostało najlepszym lotniskiem na świecie. "Zawsze było ulubieńcem podróżnych"

Co roku Skytrax, przygotowuje ranking najlepszych lotnisk na całym świecie. Zwycięzca jest wybierany na podstawie głosów użytkowników. Jakie lotniska znalazły się na liście? Lider jest niekwestionowany. Zwyciężył już po raz 12. To jedno z azjatyckich lotnisk.

Ostatnio opublikowano listę najlepszych portów lotniczych na świcie według użytkowników. Ranking Skytrax, na pierwszym mieście umieścił lotnisko Changi w Singapurze. Nie jest to pierwszy raz kiedy to miejsce zostało docenione. Jak wygląda ranking?

Zobacz wideo O co chodzi w sporze kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP? Garwolińska: Nie chodzi o pieniądze

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lotnisko Changi w Singapurze zaliczyło wielki powrót. To już kolejne zwycięstwo

Lotnisko Changi wcześniej zajmowało pierwsze miejsce w corocznym rankingu Skytrax przez osiem kolejnych lat od 2013 do 2020 roku, ale przez ostatnie dwa lata plasowało się za międzynarodowym portem lotniczym Hamad w Doha i lotniskiem Haneda w Tokio. Jak mówi w rozmowie z CNN Peter Miller ze Skytrax:

Lotnisko Singapur Changi zawsze było ulubieńcem podróżnych i oczywiście spadło podczas Covid-19, kiedy operacje zostały drastycznie ograniczone

Podróżujący z całego świata reprezentujący ponad 100 narodowości wzięli udział w ankiecie Skytrax, w której również lotnisko Changi w Singapurze zostało uznane za:

 • Najlepsze lotnisko w Azji;
 • Najlepsze lotnisko na świecie - restauracje;
 • Najlepsze lotnisko na świecie - udogodnienia rekreacyjne.

Klienci oceniali lotniska na podstawie wielu czynników, w tym zakupów, odpraw, przylotów, transferów oraz bezpieczeństwa i imigracji. 

Jak wygląda tegoroczny ranking? Te lotniska znalazły na liście 10 najlepszych 

Na Skytrax, można wygrać w wielu kategoriach, nie tylko na najlepsze lotnisko na świecie. Są jeszcze takie możliwości jak najlepsze zakupy na lotnisku, najlepsze restauracje, najlepsza imigracja i najlepsza ochrona. Ogółem miejsc w rankingu jest 100. Żadne z Polskich lotnisk nie znalazło się na liście stu najlepszych lotnisk według rankingu. Przedstawiamy pierwszych dziesięć miejsc na liście:

 1. Lotnisko Singapur-Changi,
 2. Międzynarodowy port lotniczy Hamad,
 3. Międzynarodowe lotnisko w Tokio (Haneda),
 4. Międzynarodowy Port Lotniczy Seul Incheon,
 5. Port lotniczy Paryż-Charles de Gaulle,
 6. Lotnisko w Stambule,
 7. Lotnisko w Monachium,
 8. Lotnisko w Zurychu,
 9. Międzynarodowe lotnisko Narita,
 10. Lotnisko Madryt-Barajas.
Więcej o: