Kobieta zostawiła słuchawki w samolocie. Linie lotnicze wypłaciły jej prawie 300 dolarów

Pewna kobieta z Ameryki lecąc samolotem, zostawiła w nim kurtkę, w której znajdowały się również słuchawki bezprzewodowe. Pracownik przyniósł jej okrycie, natomiast sprzętu już w nim nie było. Prywatne śledztwo przyniosło zaskakujące rozwiązanie, a kobieta otrzymała niemałą sumę pieniędzy.

Słuchawki bezprzewodowe w dzisiejszych czasach to taki sprzęt, który ułatwia życie, szczególnie podczas podróży. Niestety są one małej wielkości i coraz częściej bez kabla, więc łatwo można je zgubić. Taka historia przydarzyła się kobiecie, która po opuszczeniu samolotu zorientowała się, że zapomniała kurtki i słuchawek, które w niej były. Po odzyskaniu okrycia zauważyła, że w kieszeni nie ma już sprzętu.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kobieta zostawiła słuchawki. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał

Kobieta, która zapomniała swojej kurtki z samolotu to Alisabeth Hayde. Jak możemy wyczytać na stronie CNN travel, pasażerka zdała sobie sprawę, zanim opuściła samolot, że na miejscu siedzącym zostawiła kurtkę, w której znajdowały się słuchawki. Alisabeth wracała z odwiedzin męża i miała jedno międzylądowanie, więc słuchawki na tak długą podróż były sporym ułatwieniem i komfortem. Młoda kobieta otrzymała pozostawioną na pokładzie kurtkę, jednak w kieszeni nie było sprzętu. Niestety, Hayde odkryła to już w drugim samolocie, więc nie mogła wyjaśnić sprawy na miejscu. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala na monitorowanie telefonów czy słuchawek online. 

Zdalne śledztwo Alisabeth Hayde. Kobieta dopięła swego

Nowoczesne słuchawki AirPods mają funkcję śledzenia, dzięki czemu gdy jedna słuchawka wypadnie nam np. na ulicy, możemy ją w łatwy i szybki sposób namierzyć za pomocą aplikacji. W taki sposób Alisabeth Hayde postanowiła poszukać swoich słuchawek. 

Jestem sumienną osobą i śledziłam ruch słuchawek całą drogę z San Francisco do Seattle, robiąc przez cały czas zrzuty ekranu. Mieszkam godzinę drogi od Seattle, a kiedy dotarłam do domu, nadal robiłam zrzuty ekranu.

- mówi kobieta w wywiadzie dla CNN travel 

Jak się okazało, słuchawki przemieszczały się na terenie lotniska, a po kilku godzinach znalazły się już poza jego terenem. Kobieta, oznaczyła słuchawki w aplikacji jako zagubione, aby "nowy właściciel'' otrzymał takową informację i mógł je zwrócić. Niestety nikt się do niej nie odezwał, więc Hayde postanowiła wynająć prywatnego detektywa, który odkrył, że AirPodsy ma w posiadaniu pracownik lotniska. Po dwóch tygodniach Alisabeth otrzymała swoje słuchawki, które niestety były zniszczone. Linia lotnicza przekazała kobiecie 271,91 dolarów na zakup nowego sprzętu oraz voucher na 5000 mil lotu samolotem. 

Więcej o: