109-latka zdradza sekret swojej długowieczności. "Kiedy miałam 80 lat, grałam z wnukami w piłkę nożną"

Choć medycyna się rozwija i żyjemy coraz dłużej, wciąż niesamowitym osiągnięciem jest dożyć do wieku ponad 100 lat. Pewna emerytowana nauczycielka, obchodziła niedawno swoje 109. urodziny. Z tej okazji prababcia postanowiła podzielić się swoim przepisem na długowieczność.

Pewna, prababcia obchodziła niedawno swoje 109. urodziny. Olive Edwards jest emerytowaną nauczycielką dzieci wczesnoszkolnych. Kobieta z okazji swoich urodzin otrzymała nawet kartkę od króla Karola III, który pogratulował jej osiągnięcia tak niecodziennego wieku.

Zobacz wideo Bruce Willis zaskoczony przez rodzinę! Aktor świętował 68. urodziny

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki jest sekret długowieczności 109-latki? Kamień milowy, który udało się przeskoczyć

Zapytana o sekret swojej długowieczności, Olive Edwards, powiedziała, że jest uparta i pije duże ilości wody. Emerytowana nauczycielka w rozmowie z Jam Press, zapytana, jak udało się jej dożyć tak imponującego wieku, odpowiedziała:

Lubię chodzić. Kiedy miałam 80 lat, grałam z wnukami w piłkę nożną i krykieta

Teraz spędza całe dnie, głównie na czytaniu, robieniu na drutach i szyciu. Olive ma dwie córki, czworo wnucząt i sześcioro prawnucząt. Dom opieki Birchlands opublikował zdjęcia z przyjęcia urodzinowego Edwards na swojej stronie na Facebooku, pod postem pojawiło się wiele życzeń dla 109-latki. 

Wszystkiego najlepszego, 109 lat, to niesamowite. Miłego dnia Olive

- napisała jedna z komentujących osób.

Ach, co za wspaniałe osiągnięcie. Wszystkiego najlepszego, piękna damo

– zachwycił się inny komentujący.

O mój Boże, Olive kończy dziś 109 lat. Miłego dnia i ciesz się tym wspaniałym ciastem 

- cieszyła się internautka.

Jak Olive świętowała się swoje 109. urodziny? Pyszne jedzenie, bliscy i ulubiony tort

109-letnia prababcia ujawniła, że spożywa trzy posiłki dziennie, a jej ulubionym daniem jest łosoś ze szparagami, którego zjadła też w dniu swoich urodzin na lunch. Ten posiłek został specjalnie przygotowany dla niej przez szefa kuchni w Birchlands Care Home w North Yorkshire w Anglii. W rozmowie z York Press rzecznik placówki, w której przebywa Olive, powiedział:

To wspaniałe osiągnięcie Olive. Powiedziała, że nie chce żadnego zamieszania, ale oczywiście będzie rozpieszczana

Nie zabrakło również tortu, który przypominał kosz z kwiatami i upominku w postaci specjalnej kartki od króla Karola III z gratulacjami. Olive wyznała, że podobnie spędziła ostatnie urodziny, choć wówczas towarzyszyło jej również zdjęcie, niestety zmarłej już, królowej Elżbiety II.

Więcej o: