Kocia turystka widziała już kawałek świata. Jeździ z właścicielkami na każde wakacje

Właściciele zwierząt zawsze zastanawiają się gdzie je zostawić na czas swojej podróży. Jedni wynajmują opiekunki, inni zostawiają je w hotelach albo u rodziny czy znajomych. Jednak pewna para stwierdziła, że ich kotka będzie razem z nimi zwiedzać świat.

Pewna para z Bostonu podróżuje ze swoją kotką Bao Zi po całym świecie. Jak dotąd zwierzak odwiedził pięć krajów, 45 stanów i 22 parki narodowe. 34-letnia Hélène Vincent i jej 38-letnia żona Alice zaczęły dużo podróżować w ciągu ostatnich dwóch lat, po tym, jak zaczęły pracować zdalnie.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapalony koci podróżnik. Bao Zi to bardzo pieski kot, który lubi zwiedzać

Hélène Vincent wiedziała, że przebywanie w mieście nie jest dla niej i jej żony tym, czego chcą od życia. Wraz z wybuchem pandemii i przejścia na pracę zdalną udało im się zacząć podróżować po świecie. Wiedziały jednak, że jeśli chcą zwiedzać świat, muszą zabrać ze sobą sześcioletnią Bao Zi, kotkę, która jest pół maine coonem. Jak informuje Agencja Caters, kobiety zazwyczaj decydują, gdzie pojadą w następnej kolejności, zaledwie pięć dni wcześniej i lubią przeprowadzać się co tydzień. Para opisuje swojego zwierzaka jako bardziej podobnego do psa niż kota. I chociaż Bao Zi była zdenerwowana podczas ich pierwszej podróży, z czasem bardzo to polubiła i jest teraz "niefrasobliwym podróżnikiem". Jak mówi jedna z kobiet:

Uwielbia jeździć samochodem i po prostu zasypia, dopóki nie dotrzemy do celu

Para powiedziała, że kotka jest spokojna również podczas długich lotów. 

 

Ulubione miejsca, które dotychczas zwiedziła kotka. Kawał świata już zobaczyła

Podczas podróży Bao Zi czuje się komfortowo w fioletowo-szarym transporterze dla kota, który para może założyć na plecy. Vincent mówi, że kotka:

Jest szczęśliwsza i zdrowsza niż kiedykolwiek. Kiedyś miała różne problemy zdrowotne, które ustąpiły, kiedy zaczęliśmy z nią podróżować
 


Para zaopatrzyła się również w szelki, aby móc wyprowadzać Bao Zi na spacer
, poza tym kotka ma również kuwetę podróżną. Jak możemy przeczytać na stronie New York Post, do tej pory ich ulubionymi miejscami do podróżowania był stan Utah, ponieważ Bao Zi jest wielką fanką pustyni i kanionów szczelinowych, a także Arkansas, ponieważ uwielbia wycieczki kajakiem. Oprócz tego Bao Zi czuje się mile widziana we Francji, ponieważ jest to miejsce bardzo przyjazne czworonogom.

Więcej o: