Ruch na drodze wstrzymany przez pewnego "spacerowicza". Musieli interweniować strażacy i policjanci

Niecodzienna interwencja miała miejsce w samym centrum Giżycka. W godzinach porannych strażacy odłowili leśne zwierzę, które spacerował sobie po drodze. Na szczęście udało się złapać zagubionego ssaka i odstawić go w bezpieczne miejsce, gdzie nic nie zagraża jego zdrowiu.

W sobotę, na ulicy Olsztyńskiej w Giżycku zauważona bobra, który spacerował sobie po drodze. Ta ulica jest jedną z głównych w centrum miasta i leży niedaleko kanału Łuczyńskiego i jeziora Niegocin.

Zobacz wideo Bóbr patrolował opustoszałe ulice Mrągowa

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spacerujący po centrum miasta bóbr. Z sukcesem przewieziono go w bezpieczne miejsce

Nawet podczas spacerów po lesie spotkanie bobra nie zdarza się często. Jeszcze rzadszym widokiem jest, przyłapanie go na spacerze po mieście. Zwierzak postanowił opuścić swoje miejsce zamieszkania i wybrać się na przechadzkę po ulicach Giżycka i nie mając pojęcia o niebezpieczeństwie, chodził po jezdni. Na pomoc zwierzęciu ruszyli strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP  w Olsztynie. Stanęli na wysokości zadania i po przyjeździe na ulicę Olsztyńską szybko udało im się rozwiązać problem. Zwierzak został odłowiony i bezpiecznie przewieziony na najbliższą plażę. Na Twitterze Komendy możemy przeczytać:

Poranek w Giżycku. Bóbr na "spacerze" po mieście. Strażacy odłowili zwierzę i przewieźli nad akwen, gdzie bóbr wrócił na łono natury

Dołączono do posta nawet kilka zdjęć z całej akcji ratunkowej.

Rodzina zaatakowana przez małpy Broni dziecko przed stadem agresywnych małp. "To było przerażające"

Ciekawostki o tym wielkim gryzoniu. Wiele osób tego nie wie o bobrach

Bobry są największym gryzoniem w Europie. Dorosły osobnik osiąga do 100 centymetrów długości ciała i do 37 centymetrów długości ogona. Ważą zazwyczaj do 30 kilogramów. Te zwierzęta na lądzie są dość niezgrabne, jednak bardzo szybko i zwinnie poruszają się w wodzie. Zazwyczaj zamieszkują doliny rzek. Żywią się suchą korą drzew, gałęziami, zielonymi roślinami wodnymi i przybrzeżnymi. W Polsce są one silnie chronione. Co warto wiedzieć o tych gryzoniach?

  • Bóbr nurkując, specjalnymi fałdami zatyka swoje uszy i nozdrza, a jego oczy wyposażone są w przezroczystą powiekę.
  • Siekacze, których bóbr używa do żerowania i przygotowywania materiałów budowlanych, rosną przez całe jego życie i nie mają korzeni.
  • Gdy grozi im niebezpieczeństwo, uderzają głośno ogonem o taflę wody.
  • Bobry są monogamiczne i łączą one się w długoletnie związki, z których rodzą się potomkowie.
  • Potrafią wstrzymać oddech nawet na 15 minut.

Małe dzieci Tak nazwano tylko dwójkę dzieci. Najoryginalniejsze imiona w 2022 roku

Więcej o: