Trojaczki z rekordami Guinnessa. Matka urodziła je trzy tygodnie po informacji o ciąży wielopłodowej

Podczas pierwszego badania USG kobieta z Bristolu w Wielkiej Brytanii dowiedziała się, że jest w 19 tygodniu ciąży z trójką dzieci. A potem, zaledwie trzy tygodnie później, urodziła je. Maluchy przyszły na świat 121 dni wcześniej, niż przewidzieli to lekarze i są posiadaczkami, aż dwóch rekordów Guinnessa.

Brytyjskie trojaczki ustanowiły dwa rekordy Guinnessa - za najbardziej przedwczesny poród i najlżejszą wagę urodzeniową. Rubi-Rose, Payton Jane i Porscha-Mae Hopkins urodziły się, mając zaledwie 22 tygodnie i pięć dni oraz ważąc łącznie 1 kilogram i 280 gram.

Zobacz wideo Sekundy od tragedii! Przejechał przez przejście dla pieszych, gdy przechodziły przez nie dzieci

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Narodziny trojaczek z rekordami Guinnessa. Przedwczesny poród i pobyt na intensywnej terapii

Rekordowe trojaczki urodziły się 14 lutego 2021 roku i w tym roku obchodziły drugie urodziny. Najstarsza, Rubi-Rose, urodziła się o godzinie 10.33 i ważyła 450 gramów. Została natychmiast owinięta polietylenową folią, która działała jak prowizoryczna macica, zmniejszając utratę ciepła i ryzyko hipotermii. Payton-Jane urodziła się o 12.01, ważyła 397 gramów, a najmłodsza, Porscha-Mae, urodziła się przez cesarskie cięcie o 12.02, ważyła 425 gramów. Ich matka, Michaela White, odkryła, że jest w ciąży w 19 tygodniu ciąży nie z jednym dzieckiem, ale z trójką. Urodziła zaledwie trzy tygodnie później, w 22 tygodniu i piątym dniu ciąży. Każde dziecko musiało samodzielnie oddychać przez dziesięć sekund, zanim personel medyczny zainterweniuje, aby zapewnić tlen. Wszystkie troje dzieci przeszło test i nadal radziło sobie dobrze przez następne krytyczne 72 godziny. Trojaczki pozostawały na oddziale intensywnej terapii noworodków przez kilka miesięcy.

 

Wyzywania, z jakimi borykają się rodzice trojaczek. Dziewczynki świętowały drugie urodziny

Trojaczki mają teraz dwa lata i żyją z różnymi stopniami porażenia mózgowego. Rubi-Rose może samodzielnie jeść, czołgać się i chodzić, podczas gdy Porscha-Mae i Payton-Jane mają problemy z poruszaniem się i wymagają sond do karmienia. Matka dzieci powiedziała w rozmowie z Daily Mail:

Czasami może to być dość trudne, biorąc pod uwagę wszystkie spotkania, ludzi przychodzących do twojego domu i codziennie prowadzących fizjoterapię z dziewczynami. Pierwszy rok był bardzo, bardzo stresujący 

Pomimo wyzwań, z jakimi borykali się oboje rodzice w ciągu ostatnich dwóch lat, trojaczki świętowały swoje drugie urodziny z matką, ojcem i dwójką starszego rodzeństwa: ośmioletnim Jamiem-Leigh i sześcioletnim Issac'iem. 

Więcej o: