Turkusowa woda "Polskich Malediwów" podbija social media. Teraz zwiedzisz je zupełnie za darmo

Turkusowa woda, kładka spacerowa i wiele innych atrakcji - polskie "Malediwy" zachwycają internautów i stają się coraz bardziej popularne. To niesamowite miejsce znajduje się zaledwie godzinę drogi od Krakowa i zwiedzisz je bez jakichkolwiek opłat.

Miejsce, znane jako "Polskie Malediwy" zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Przepiękna turkusowa woda, spokojna ścieżka widokowa i mnogość atrakcji sprawiają, że ludzie coraz chętniej podróżują całymi rodzinami w te rejony Śląska. Zobacz, co to za miejsce i jak tam dojechać.

Zobacz wideo „Polska na zielonym szlaku". Kiedy powinniśmy odejść od węgla?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile kosztuje wyjazd na Malediwy? Prawie nic, jeśli wybierzesz te polskie 

Park Gródek w Jaworznie nazywany jest potocznie "Polskimi Malediwami" oraz "Śląską Chorwacją" - oczywiście nie bez powodu. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest bowiem turkusowa tafla w zbiornikach wodnych o uroczych nazwach Wydra i Orka. Przepiękny kolor wody to nie wszystko. Zbiorniki okalają plaże, lasy, pagórki, ścieżki spacerowe oraz liczne skalne tarasy. Arboretum leży na północnym wschodzie Jaworzna w województwie śląskim. Z Katowic dotrzemy do niego w pół godziny, z Krakowa natomiast w godzinę. To naprawdę niedaleko, więc warto wziąć go pod uwagę, podczas zwiedzania dołu Polski. Park Gródek jest czynny przez całą dobę, wszystkie dni w roku, a wstęp na jego teren jest całkowicie darmowy tak jak i parkingi samochodowe. Do miejsca możemy spokojnie zawitać z czworonogiem. Ważne jest natomiast by pamiętać, że w zbiornikach jest zakaz kąpieli.

 

Polskie Malediwy w Jaworznie. Turkusowa woda i inne atrakcje regionu 

Piękne, turkusowe zbiorniki możemy podziwiać zarówno z góry, z wysokich klifów, jak i z podwodnej kładki spacerowej. Jaworzno jest położone w cennym przyrodniczo obszarze. Wokół znajdziemy łąki, podmokłe tereny, bory oraz wiele punktów widokowych. Obszar jest ten więc niezwykle atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynku, ale i aktywnego obcowania z naturą. Na wejściu do parku znajdziemy mapę z zaznaczonymi atrakcjami. Możemy podążyć szlakiem "Śląskiej Chorwacji", zwiedzając wąwóz pomiędzy trzema klifami, oglądając turkusową wodę Wydry i Orki oraz wchodząc na krętą ścieżkę na zatopionej kładce. Spacerując po niej, możemy ujrzeć pływające w wodzie ryby i dostrzec podwodne skały. Dobrym pomysłem będzie także odpoczynek w jednej z licznych drewnianych altanek, które są ulubionym miejscem turystów do robienia pamiątkowych fotografii. Trzeba przyznać, że miejsce to robi wrażenie!

 
Więcej o: