W polskich lasach dostrzeżono wyjątkowe zwierzę. Takiego okazu nie widzi się na co dzień

Las jest domem dla naprawdę wielu zwierząt. Ostatnio udało się dostrzec jednak takie, którego nie widzi się na co dzień. Biały jeleń często pojawia się w literaturze fantastycznej, a teraz udało się go zauważyć również w polskich lasach. Nagranie niezwykłego zwierzęcia podbiło serca internatów.

W poniedziałek, 27 marca na profilu Facebookowym Nadleśnictwa Leżajsk opublikowano filmik, który robi furorę w sieci. Wszystko za sprawą zwierząt przebiegających przez drogę. Jedno z nich miało wyjątkowe umaszczenie, które jest rzadko spotykane.

Zobacz wideo Staramy się wypracować rekomendacje, żeby katastrofy ekologiczne się nie powtarzały

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niezwykłe spotkanie na drodze w Leżajsku. Wyjątkowy jeleń złapany na filmie

W lasach Nadleśnictwa Leżajsk w województwie podkarpackim pojawił się biały jeleń. Możemy go zobaczyć na 10-sekundowym filmiku udostępnionym na profilu nadleśnictwa. Widzimy na nim, jak stado jeleni przebiega przez leśną drogę. Wśród sześciu zwierząt w zwanej przez myśliwych i leśników chmarze, znajdował się jeden wyjątkowy osobnik o białym umaszczeniu. W dobrym miejscu o dobrym czasie był pan Konrad Bród, któremu udało się nagrać przebiegające stado jeleni szlachetnych jadąc samochodem przez drogę z Brzózy Królewskiej. Do spotkania doszło niedaleko pałacu w Julinie. Dotychczas nie ma żadnych potwierdzeń, żeby wcześniej widziano białego jelenia w tej okolicy. Zdaniem specjalistów białe okazy są często wykluczane z grupy, dlatego, że się różnią od reszty i są widoczne z daleka. Jednak ten przypadek wydaje się być wyjątkowy. Tego czy uchwycony na nagraniu jeleń jest albinosem jeszcze nie wiadomo - wyjaśnił Polskiej Agencji Prasowej Wacław Matyse, rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego.

O tych jelenich ciekawostka większość ludzi nie ma pojęcia. Wygląd i nazewnictwo zwierzęcia

Samca jelenia inaczej nazywa się bykiem, a samicę łanią. Samiec nosi na głowie poroże, które co roku jest przez niego zrzucane w okolicach lutego, aby na wiosnę mógł wykształcić nowe. Jeleń jest o wiele większy od sarny. Jesienią odbywają się gody, zwane rykowiskiem. Oto kilka ciekawostek dotyczących tego rogatego zwierzęcia.

  • Jelenie zabijają więcej osób w Ameryce Północnej niż niedźwiedzie czy pumy. Dzieje się tak dlatego, że wbiegają pod samochody i powodują śmiertelne wypadki.
  • W Nara w Japonii jelenie żyją razem z ludźmi. Nauczyły się kłaniać, prosząc o jedzenie.
  • Poroże jelenia to rekordowa, najszybciej wzrastająca tkanka tego rodzaju na świecie.
  • Na wyspie Yakushima makaki mają zwyczaj wykorzystywać jelenie w roli podwózki. Siadają na grzbiecie i podróżują, w zamian dzieląc się z jeleniami jedzeniem i czesząc ich sierść.
Więcej o: