Dni wolne na Wielkanoc 2023. Jak długo będziemy świętować? W tym roku odpoczynek będzie krótki

Wielkanoc 2023 już niebawem. Osoby pracujące, jak i te uczące się będą mogły przez kilka dni odpocząć i odetchnąć od codziennych obowiązków. Dni wolne w Wielkanoc to również moment na spędzenie czasu z rodziną. Kiedy wypadają święta wielkanocne 2023? Czy w Wielki Czwartek wolne jest możliwe?

Święta wielkanocne 2023 nadchodzą wielkimi krokami. Uczniowie zastanawiają się od kiedy przypada przerwa wielkanocna w szkole, a pracownicy analizują, w jakim terminie będą mogli wziąć wolne, aby przedłużyć czas odpoczynku w Wielkanoc. Przerwa świąteczna w kwietniu będzie pierwszym dłuższym okresem bez szkoły po feriach zimowych, więc z pewnością jest to wyczekany odpoczynek. Wyjaśniamy, jak długo możemy w tym roku świętować.

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2023? Świąteczne obchody już za chwilę

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w wierze chrześcijańskiej, kiedy to wierni upamiętniają mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Podczas świętowania, rodziny wspólnie zasiadają przy jednym stole, aby zjeść uroczyste śniadanie i spędzić czas w swoim towarzystwie. Tradycyjne potrawy i desery to często ulubiona część wielu z nas, a można znaleźć je na świątecznym stole. Wielkanoc przypada zawsze na pierwszą niedzielę po wiosennej pełni Księżyca, a w tym roku będzie to 9 kwietnia. Ile potrwają całe obchody Zmartwychwstania Pańskiego i ile dni wolnego zyskamy?

Ile jest wolnego w Wielkanoc? Wolne kwiecień 2023

Wielkanoc to ważna uroczystość dla każdego wierzącego, jednak wiele osób interesuje również wolne od pracy podczas świąt. Od kiedy jest wolne na Wielkanoc? Zgodnie z ustawą z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy dniem takim w kwietniu będzie pierwszy dzień Wielkiej Nocy, czyli 9 kwietnia oraz drugi dzień Wielkiej Nocy, czyli 10 kwietnia. Wiele osób zastanawia się również czy Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielka Sobota również są dniami wolnymi od pracy. Jak się okazuje, wszystkie te dni są dniami pracującymi, więc firmy nie muszą martwić o np. wypłacanie dodatków za pracę w święta. W tym roku poniedziałek 10 kwietnia pozwoli nam przedłużyć sobie nieco weekend, jednak jeśli pracownik chce odpocząć jeszcze dłużej w święta, może skorzystać z urlopu wypoczynkowego także we wtorek, lub nieco wcześniej - w czwartek lub piątek. 

Więcej o: