Czyszczenie kostki brukowej z mchu, plam i białych nalotów. Wystarczy, że wymieszasz te dwa składniki

Brudna kostka brukowa to utrapienie wielu osób, które mieszkają w domu jednorodzinnym. Zabrudzenia szczególnie da się zauważyć po zimie. Kostka bywa odbarwiona, porysowana i poplamiona, a między łbami może pojawić się mech. Co zrobić, aby znów była jak nowa? Mamy na to banalny sposób.

Kostka jest materiałem często wykorzystywanym w aranżacji przydomowej przestrzeni. Niegdyś pełniła ona funkcję użytkową jako np. podjazd dla samochodów. Dziś pełni również funkcję dekoracyjną, wplatającą się w cały krajobraz ogrodu, często tworząc oryginalne wzory. Należy odpowiednio o nią dbać, ponieważ pomimo tego, że nie jest delikatna jak rośliny, to jej zła kondycja może popsuć cały wygląd terenu przed domem. Poznaj sposób na pozbycie się plam z benzyny, tłuszczu, chwastów raz na zawsze.

Zobacz wideo Domowe sposoby na lepszą odporność

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić kostkę brukową? Poznaj ten tani i niezawodny sposób

Ocet jest znany ze swojej uniwersalności. Wykorzystujemy go do różnych celów w domu, tj. gotowanie, sprzątanie. Okazuje się, że równie dobrze sprawdzi się w przypadku czyszczenia kostki brukowej. Wystarczy rozcieńczyć ocet z wodą, łącząc te dwa składniki w proporcjach 2:1 i tak przygotowanym roztworem spryskać kostkę. Ten sposób jest bardzo skuteczny i sprawi, że różnego rodzaju chwasty obumierają wraz z korzeniami. Z łatwością rozprawi się z problemem tłustych plam z oleju czy benzyny. Białe naloty wapienne mogą wymagać potraktowania ich octem kilkukrotnie.

Jak dbać o kostkę brukową na co dzień? Nie zapominaj o tych czynnościach

Aby zachować jak najdłużej idealny wygląd kostki brukowej, należy systematycznie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne. Warto pamiętać o tym, by różnego rodzaju plamy usuwać na bieżąco, ponieważ może dojść do przebarwień, które będą później trudne do usunięcia. Kolejnym ważnym zabiegiem, o jakim warto pamiętać to regularne odśnieżanie i odladzanie. W przypadku odladzania sól może okazać się złym pomysłem, gdyż może osłabić to zewnętrzną warstwę, która zostawi biały nalot. Warto również pomyśleć o impregnacji, dzięki której kostka będzie mniej podatna na zabrudzenia

Więcej o: