Na fotopułapce uchwycono drapieżnika z polskich lasów. W pysku niósł zdobycz [WIDEO]

Nagrania z fotopułapek cieszą się dużą popularnością, ponieważ można na nich zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt. W jednym z polskich lasów uchwycono niedawno niesamowity widok. Na filmiku uwieczniono jednego z największych polskich drapieżników, którego nie spotyka się często.

Dzięki fotopułapkom rozstawianym w niektórych miejscach możemy obserwować życie w lesie, ale to nie wszystko. Często fotopułapki są narzędziem, które pozwala nagrać zwierzęta, których obserwowanie jest niezwykle trudne i niebezpieczne. 

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Król polskich lasów zaskoczył internautów. Zwierzę zostało nagrane przez fotopułapkę

Na profilach różnych leśników czy nadleśnictw można często zobaczyć zdjęcia, czy filmiki zwierząt z lasów. Niektóre widea nagrane zostały przez fotopułapki i to właśnie te są zazwyczaj najciekawsze, ponieważ widać na nich jak dane zwierzę zachowuje się w ich naturalnym środowisku, będąc całkowicie nieświadomym nagrywania. Karol Machalski kilka dni temu miał szczęście i przez jego fotopułapkę udało się nagrać białego wilka, który samotnie przemieszczał się po lesie na terenie Nadleśnictwa Choczewo. Białe wilki nie są spotykane zbyt często, więc nagranie uznawane jest za niemałe osiągnięcie. Tym bardziej że widać na nim jak drapieżnik niesie w pysku swoją ofiarę.  Poniżej zamieszczamy filmik, na którym możemy dostrzec jednego z najgroźniejszych drapieżników polskich lasów. 

Biały wilk w polskich lasach. To wyjątkowe zwierzę jest objęte ochroną 

Białego wilka najczęściej można spotkać na terenie Kanady, ma on jasne umaszczenie, a waży od 25 do nawet 80 kilogramów. Jak możemy wyczytać na stronie zoosafari.com.pl populacja białych wilków wynosi około 50 000 osobników. Najczęściej zwierzęta te żyją w stadach, ale można spotkać również takie, które poruszają się pojedynczo. Mimo że wilki uznawane są za niebezpieczne, tak naprawdę one same unikają człowieka. Nie będą podchodzić do gospodarstw, aby np. zaatakować zwierzęta hodowlane, a jeśli tak się zdarzy, będzie to z pewnością wynik długiego głodu. Wilki żyją w naturalnych warunkach od 12 do 16 lat, natomiast te w niewoli do około 20.  Warto wspomnieć, że od 1998 roku na terenie całej Polski, wilki objęte są ochroną, dzięki czemu ich populacja rośnie. 

Więcej o: