Spakowała go w styropian i wysłała w podróż pociągiem. W pudełku znajdował się niebezpieczny gad

Pewna kobieta z Mikołajkowa postanowiła pozbyć się zwierzaka, którego miała w domu już od kilku lat. Gad był zbyt przerażający dla jej dzieci, więc kiedy tylko udało się jej znaleźć kupca, nie traciła ani chwili. Swojego pupila wysłała pociągiem w sposób, który zagrażał jego życiu.

W lutym tego roku doszło do niecodziennego incydentu z udziałem gada. Mieszkanka Mikołajkowa postanowiła sprzedać swojego pytona królewskiego. Spakowała węża w styropian, owinęła folią transportową i wysłała pociągiem do Szczecina. 

Zobacz wideo Dinozaury mogły żyć 300 lat?! Mnóstwo ciekawostek o prehistorycznych gadach [Pracownia Bronka]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spakowała gada w styropian i wysłała w podróż pociągiem. Sprawą zajęła się policja 

O nietypowej interwencji funkcjonariusze po raz pierwszy poinformowali w lutym 2023 roku na stronie internetowej gliwickiej policji. Przez wzgląd na miejsce, w którym doszło do przestępstwa, sprawa została skierowana do policjantów z Wydziału do spraw walki z Przestępczością Gospodarczą komendy z Mikołajkowa. Teraz sprawa została opisana na stronie mojmikolakow.pl. Udało się im ustalić, że podejrzana zakupiła węża trzy lata temu w hodowli zlokalizowanej w Rudzie Śląskiej. Niestety pomimo faktu, że gad był trzymany w terrarium, dzieci właścicielki wciąż się go obawiały. Kobieta uznała więc, że powinna go sprzedać. Kiedy w końcu znalazła kupca, spakowała węża do styropianowego pudła, owinęła folią i zakleiła taśmą, przez co pozbawiła go dostępu do świeżego powietrza. Taką przesyłkę wysłała za pośrednictwem PKP do Szczecina. 42-latka 29 marca usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Przepis na lazanie z 'Friends' Twórcy "Friends" dzielą się przepisem na zaręczynową lazanie Rachel

Znęcanie się nad zwierzętami a przepisy w polskim prawie. Przykłady popełnienia przestępstwa

Znęcanie się nad zwierzętami jest określane w ustawie jako zadawanie im cierpienia lub bólu albo świadome dopuszczanie się tego. Przykłady znęcania się nad zwierzętami zostały opisane w przepisie. Może do nich należeć:

  • niedostarczanie zwierzęciu wody ani pokarmu, przez okres służysz niż jego minimalne potrzeby,
  • bicie zwierzęcia przedmiotami ostrymi i twardymi,
  • utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach,
  • złośliwe straszenie i drażnienie zwierząt,
  • obcowanie płciowe ze zwierzęciem.

Karą za to przestępstwo jest pozbawienie wolności do 3 lat, zaś jeśli przestępstwo jest popełnione ze szczególnym okrucieństwem, kara wynosi od 3 miesięcy do 5 lat.

Zdjęcie podglądowe. Opatrunek na kolanie Zoperowano mu kolano zamiast kostki. "Doszło do małej pomyłki"

Więcej o: