Miłośnicy tostów i grzanek pokochają ten trik. Dzięki niemu brudny opiekacz będzie tylko wspomnieniem

Jeśli lubisz tosty na śniadanie, koniecznie musisz poznać ten trik. Opiekacz potrafi naprawdę się brudzić, a jego codzienne mycie sprawić, że jedzenie grzanek wcale nie jest takie przyjemne. Na szczęście znamy pewien trik, dzięki któremu zabrudzone urządzenie odejdzie w niepamięć.

Codzienne czyszczenie opiekacza potrafi być naprawdę frustrujące. Jednak jeśli wykorzystasz zaledwie jeden produkt, nieprzyjemna czynność będzie tylko wspomnieniem. Koniecznie dowiedz się więcej. 

Zobacz wideo Błyskawiczne tosty z ciasta francuskiego z jajkiem

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Wykorzystaj papier do pieczenia! Brudny opiekacz nie będzie już problemem

Brudny opiekacz to prawdziwy poranny koszmar. Wcale nie jest łatwo go wyczyścić i pochłania to spore ilości czasu. Istnieje jednak pewien trik, dzięki któremu twoje problemy odejdą w zapomnienie. Wystarczy sięgnąć po papier do pieczenia. Dzięki niemu cały brud zostanie na nim, zamiast na opiekaczu. Jak go wykorzystać? Po prostu wyłóż papierem urządzenie, zanim włożysz do niego tosty. W ten sposób możesz przygotować je wszystkie i ściągnąć taką nakładkę dopiero po wysmażeniu grzanek. Dzięki temu codzienne mycie opiekacza odejdzie w zapomnienie. Tak chronione urządzenie możesz myć znacznie rzadziej. W jaki sposób dbać o opiekacz? Możesz zastosować domowe sposoby, a będzie lśnić jak na sklepowej półce.

Jak myć opiekacz? Używaj jedynie drewnianych narzędzi

Mimo wszystko opiekacz będzie wymagać czasem czyszczenia. Warto wiedzieć, jak zrobić to w bezpieczny sposób. Przede wszystkim pamiętaj, aby zawsze najpierw odłączać go od prądu. Podczas mycia urządzenia łatwo doprowadzić do spięcia lub nawet porazić się prądem. Drugą niesamowicie ważną zasadą jest to, aby używać jedynie drewnianych narzędzi. Czasem zdarza się tak, że ser przywiera do powierzchni urządzenia. Jednak pod żadnym pozorem nie używaj wtedy żadnych metalowych narzędzi. Możesz w ten sposób trwale uszkodzić opiekacz. Lepiej sięgnąć po drewnianą łyżkę lub łopatkę. Pamiętaj także, aby nie używać silnych detergentów. Płytka opiekacza jest bardzo delikatna i takie specyfiki mogą ją trwale uszkodzić. Najlepiej zedrzeć zaschnięte jedzenie drewnianą łyżką, a następnie po prostu przetrzeć lekko wilgotną szmatką. Jeśli na urządzeniu znalazły się wyjątkowo uparte zabrudzenia, dodaj nieco płynu do mycia naczyń. 

Więcej o: