Ta truskawka z pewnością nie była wegańska. Zaskakujący obraz pysznego owocu pod mikroskopem

Na półkach sklepowych coraz częściej można zauważyć truskawki. Te soczyste, czerwone owoce mają swoich entuzjastów na całym świecie. Niedawno na Twitterze pojawił się filmik, który może sprawić, że zastanowimy się dwa razy, zanim zjemy te owoce bez wcześniejszego ich umycia.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego tak często się słyszy o tym, że owoce powinno się myć przed jedzeniem, to mamy dla ciebie odpowiedź. Na jednym z portali pojawiło się ostatnio zdjęcie truskawki powiększonej pod mikroskopem. To, co tam widać wywołuje ciarki na plecach. 

Zobacz wideo Truskawka to tak naprawdę poziomka! I na dodatek... ananasowa

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego należy myć owoce przed jedzeniem? To było na truskawce pod mikroskopem

Turkawki mogą się wydawać czystymi owocamiOkazuje się jednak, że każdy przeciętny, dojrzały okaz może zawierać stado robaków. Osoby, które lubią ten popularny owoc, są przerażone filmikiem, który został udostępniony na Twittera. Możemy na nim zobaczyć truskawkę, na której siedzi prawdziwa plaga malutkich robaków. W opisie filmiku możemy przeczytać:

Masz dziś dobry dzień? Szkoda, że go ci go zrujnuje filmikiem truskawki pod mikroskopem

Oprócz nieprzyjemnego widoku autor filmu, który zebrał już ponad 2,5 miliona odsłon, upewnił się, że jest on sparowany z bardzo tajemniczą muzyką. W poście możemy zobaczyć naukowca, który bierze kawałek truskawki i układa go pod mikroskopem. Następnie widzimy małe, wielokolorowe robaki, które chodzą po całej powierzchni truskawki.

Naukowcy uspokajają wszystkich miłośników owoców. Jakie owady pojawiły się na truskawce? 

Okazuje się, że truskawkowym najeźdźcą są muszki plamiste, małe, inwazyjne muszki owocówki, które lubią składać jaja na truskawkach i innych podobnych owocach. Stają się one później larwami i wypełzają spod skórki truskawek. Na szczęście naukowcy uspokajają. Mimo tego, że ich widok jest obrzydliwy, nie mamy się czym martwić. Jak relacjonuje "New York Post", te robaczki nie są widoczne gołym okiem, a nawet jakby były, jest mało możliwe, aby znajdowały się one na owocach, kupowanych w sklepach, ponieważ chłód lodówkowy je zabija. Tak naprawdę jedynym sposobem na zobaczenie tych muszek jest zostawienie truskawki w temperaturze pokojowej na tydzień lub dwa. Wtedy muszki urosną na wysokość około 1,59 minimetra. Choć bardzo prawdopodobne jest, że do tego czasu nasza truskawka po prostu zgnije.

Więcej o: