Zaskakujący wyniki sondażu. Z tymi politykami Polacy chętnie zjedliby śniadanie wielkanocne

Wielkanoc już za rogiem, trwają więc coraz intensywniejsze przygotowania. Zazwyczaj przy świątecznym stole spotykamy się z rodziną oraz przyjaciółmi. Tym razem jednak zapytano Polaków, z którym politykiem najchętniej zjedliby śniadanie wielkanocne. Wyniki sondażu mogą zdziwić wiele osób.

Ankietowani w sondażu IBRiS przeprowadzanym dla Radia ZET odpowiadali na pytanie "którego z polityków najchętniej gościłby Pan/i przy wielkanocnym stole?". Jak wygląda ranking? Podium może zaskoczyć niektóre osoby. 

Zobacz wideo Kowal o wystąpieniu Bidena: Niektórzy politycy mówią "słabo, mało". A sojusz z Orbanem to było więcej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najnowszy sondaż. Z tymi politykami Polacy usiedliby do stołu w Wielkanoc 

Na pytanie "którego z polityków najchętniej gościłby Pan/i przy wielkanocnym stole?" najwięcej ankietowanych chciałby świętować z obecnym prezydentem Warszawy - Rafałem Trzaskowskim. Aż 16,9 proc. osób wybrało polityka. Następny w rankingu znalazł się Mateusz Morawiecki z wynikiem o ponad dwa procent niższym. Na premiera Polski głosy oddało 14,5 proc. respondentów. Na trzecim miejscu znalazł się lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, któremu udało się zebrać, aż 12,1 proc. Poza podium znaleźli się tacy politycy jak lider Nowej Nadziei - Sławomir Mentzen, na którego głos oddało 4,2 proc. ankietowanych Szymon Hołownia z Polski 2050 (3,4 proc.), lider Agrounii Michał Kołodziejczak oraz współprzewodniczący Lewicy, Włodzimierz Czarzasty zebrali obydwoje po 2,8 proc. głosów. Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 31.03-01.04.2023 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

Wielkanocny sondaż. Ile Polacy wydadzą na święta? 

Nie był to jedyny sondaż dotyczący Świąt Wielkanocnych przeprowadzony w ostatnim czasie. UCE Research i Grupa Blix przeprowadziła badanie zatytułowane "świąteczne wydatki Polaków na żywność. Wielkanoc 2023". Według niego aż 67,7 proc. ankietowanych planuje ograniczyć swoje wydatki na święta w tym roku. Najwięcej respondentów29 proc. odpowiedziało, że chce wydać około 200 złotych na każdego gościa. Co więcej, aż 22,1 proc. badanych odpowiedziało, że w planach ma zmniejszenie swoich świątecznych wydatków od 15 do 20 proc. Badanie było przeprowadzone w drugiej połowie marca 2023 roku za pomocą metody CAWI (Computer Assisted Web Interview). Brało w nim udział 1400 respondentów.

.

Więcej o: