"Bywało i tak, że orzeł pozazdrościł lisowi". Niesamowite nagranie z polskiego lasu

Co jakiś czas na profilach w mediach społecznościowych Lasów Państwowych pojawiają się zdjęcia i nagrania niesamowitych zwierząt, które żyją w polskich lasach. Tym razem udało się uwiecznić starcie pomiędzy lisem a orłem. Tylko jedno zwierzę zostało zwycięzcą.

Polskie lasy są pełne pięknych okazów zwierząt. Czasami trzeba jednak spojrzeć w górę, aby móc je dostrzec. Wczoraj na profilu facebookowym Nadleśnictwa Baligród pojawił się filmik, na którym możemy zobaczyć spotkanie lisa i orła.

Zobacz wideo „W Lasach Państwowych są miliardy złotych, które finansują działania Solidarnej Polski i Zjednoczonej Prawicy"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaskakujące nagranie z lasu. Sprytny lis pokonany przez walecznego orła

W poniedziałek, 3 kwietnia na profilu Lasów Państwowych Nadleśnictwa Baligród pojawił się prawie półtorej minutowy filmik. Na początku nagrania możemy zobaczyć lisa, który stoi w śniegu przy norze. W pewnym momencie zwierzę wyczuwa zagrożenie i postanawia się oddalić. Nagle z lewej strony w kadr wlatuje piękny orzeł. Ten potężny ptak odgonił lisa, prawdopodobnie od pożywienia. Możemy się tego domyślać, gdyż na śniegu widoczne są ciemne plamy w okolicach dołka, koło którego dzieje się akcja całego filmiku. Nagranie możemy oglądać dzięki panu Kazimierzowi Nóżce, który podzielił się swoim niesamowitym filmem. Choć orły są drapieżnikami, co oznacza, że są znakomitymi łowcami. Czasem zdarza się im żywić także padliną. 

Nagranie, które zdobyło serca oglądających. Ludzie wyrażają zachwyt w komentarzach

Film udostępniony przez Nadleśnictwo Baligród w ciągu kilku godzin zebrał ponad półtora tysiąca reakcji i prawie 100 komentarzy. W opisie filmu profil Lasów państwowych napisał:

Bywało i tak, że orzeł pozazdrościł lisowi...

Łącznie nagranie zostało wyświetlone co najmniej 27 tysięcy razy. Komentujący nie kryli zachwytu nad pięknym ptakiem

Widać jakim silnym ptakiem jest orzeł. W potyczce z nim lis nie ma szans i woli oddalić się ustępując miejsca mocniejszemu. Świetne ujęcie tego zdarzenia

- pisze jedna z komentujących osób.

Ale lądowanie prawie w punkt. Lis w samą porę zdążył się oddalić. No, cóż musiał ustąpić miejsca w stołówce

- zauważa inna internautka.

Takie to jest życie w lesie, każde zwierzątko walczy o jedzenie, żeby przeżyć

- napisał inny komentujący post.

Więcej o: