Lasy Państwowe ostrzegają przed "brzozakondą". Leśnicy uwiecznili nietypowe zjawisko

W lasach podczas spacerów można zaobserwować niezwykłe zjawiska, rośliny oraz zwierzęta. Niecodziennymi widokami za pośrednictwem mediów społecznościowych dzielą się z internautami także leśnicy. Ostatnio Lasy Państwowe na swoim profilu facebookowym, postanowiły zaprezentować "brzozakondy".

Na stronie Lasów Państwowych często pojawiają się posty, na których leśnicy wyjaśniają niesamowite zjawiska, które możemy zobaczyć w polskiej faunie. Najnowszy wpis oznakowany "Las bez tajemnic" skupił się na brzozach. 

Zobacz wideo Czy kwintylion drzew uratuje klimat?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lasy Państwowe ostrzegają przed niesamowitym zjawiskiem. Brzoza, której niestraszne są żadne przeciwności losu

W poście, który pojawił się na profilu facebookowym Lasów Państwowych, leśnicy zajęli się brzozami, które do złudzenia przypominają węże. W opisie możemy przeczytać:

Uwaga na brzozakondy!

Czym jest to zjawisko? Są to drzewa, które wyrosły w niecodzienny sposób. Jak tłumaczą leśnicy, brzozy mają stalową wolę, jeśli chodzi o utrzymanie się przy życiu. Ich wijący się kształt jest niczym więcej niż potwierdzeniem tego faktu. Jak piszą na swoim profilu Lasy Państwowe, młode drzewa muszą się mierzyć z wieloma przeciwnościami losu m.in.  wiatrem, śniegiem czy dzikimi zwierzętami. Post tłumaczy, że brzoza, która została uwieczniona na zdjęciu, musiała być położona przynajmniej dwukrotnie. Mimo to drzewo z powrotem zaczęło wyginać się w kierunku słońca. Jak wyjaśniają na swoim profilu:

Zdolność pędów do obierania właściwego kierunku wzrostu (ku górze) nazywamy fototropizmem dodatnim

Drzewo, które nigdy nie przestało walczyć o życie. Komentujący, są zachwyceni taką postawą

Drzewo to jest prawdziwym symbolem walki o przetrwanie. Choć w młodości doświadczyło wielu przeciwieństw, wciąż dało radę urosnąć i przeżyć. Teraz brzoza rośnie tak jak każde inne drzewo, z tym że pozostała jej pamiątka w postaci zwiniętego w półkole pnia. Internauci są zachwyceni "brzozakondą". Post zebrał już kilkaset reakcji i garść komentarzy. Co ludzie piszą pod postem?

Postawa godna naśladowania

- komentuje jedna z użytkowniczek Facebooka.

Samo życie... Grunt to, nie poddawać się!!! Pięknego dnia życzę

- zauważa inna. 

Fotografia, którą możemy zobaczyć, została wykonana przez D. Dziektarz. Jednak w komentarzach ludzie również dzielą się własnymi zdjęciami, na których uwiecznione zostały podobne drzewa.

Więcej o: