Ma cztery łapy i pyszczek pełen śmieci. Suczka Trinny to psia sprzątaczka, która chce uratować świat

Pies rasy border collie o imieniu Trinny pomaga sprzątać śmieci podczas spacerów z panią. Pięcioletnia suczka zbiera znalezione na ziemi odpadki i wrzuca je do najbliższego kosza. Jej właścicielka, Alanna Jackson, ma nadzieję, że jej pupil zachęci więcej osób do ochrony okolicy przed śmieciami.

Ten piesek to niesamowity czyścioch. Pięcioletnia suczka border collie dba o środowisko lepiej niż niejeden człowiek. Razem ze swoją właścicielką chodzi po pobliskim parku i zbiera śmieci. Zobacz, czym zasłynęła Trinny.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten pies dba o środowisko lepiej niż człowiek. Suczka Trinny sprząta park

Po raz pierwszy suczka Trinny zwróciła na siebie uwagę miejscowych, gdy jej właścicielka, Alanna Jackson, opublikowała w mediach społecznościowych film. Pies chodził z panią po parku i zbierał śmieci, po czym wrzucał je do koszów. Nagranie miało na celu zwrócenie uwagi na ogromną ilość odpadów w gminie. W związku z kwarantanną podczas pandemii lokalna ludność wzięła udział w porządkach okolicy, ale Alanna zauważyła, że mieszkańcy znów przestali przykładać wagę do czystości.

To trochę smutne, gdy śmieci znów są wyrzucane na ziemię. Jeśli więc coś takiego może mieć pozytywny wpływ i sprawić, że ludzie trochę bardziej się zaangażują i ponownie zaopiekują się lokalnymi obszarami, to świetnie.

- mówi Jackson o powodach nagrania swojego pieska.

Alanna Jackson ma również nadzieję, że zachęci to dzieci do zastanowienia się dwa razy nad zaśmiecaniem okolicy.

Przyszłość jest pełna śmieci? Właścicielka suczki Trinny niesie nadzieję 

Trinny to bardzo zdolna suczka, która posiada certyfikat światowej organizacji szkolącej psy "Do More With Your Dog". Uzyskała w niej poziom eksperta za wykonywanie wielu skomplikowanych sztuczek. Alanna Jackson wierzy, że dzięki odpowiedniemu szkoleniu więcej osób może nauczyć swoje zwierzęta, przyjaznych dla środowiska nawyków. Jej zdaniem wystarczy nieco cierpliwości, a nasz pupil również nauczy się podnosić odpadki i wyrzucać je do koszów na śmieci.

Nie ma powodu, dla którego nie można by było się trochę pobawić i może nawet ukształtować różne nowe zachowania. Spróbuj zachęcić swojego psa do posprzątania własnego pudełka z zabawkami, odkładania ich na jedno miejsce. Kto wie, może kiedyś będziemy mieć własne stado psów zbierających śmieci!

– zażartowała właścicielka zdolnej Trinny.

Naszych zwierzaków możemy nauczyć wielu sztuczek, najlepiej jednak wziąć przykład z suczki border collie i dbać samodzielnie o otaczające nas środowisko.

Więcej o: