Początkowo nosiła tytuł księżniczki małżonki. Następnie stała się królową małżonką. Ale teraz zaproszenia koronacyjne z pałacu Buckingham podnoszą przypuszczenia, że jej tytuł zmieni się całkowicie. Żegnamy Królową Małżonkę, a na jej miejsce wchodzi Królowa Camilla.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Latami pałac unikał pytania o to czy Camilla będzie królową, zwłaszcza gdy Karol zasiadł na tronie. Kiedy w 2005 roku obecny król wziął ślub z Camillą, z Clarence House (królewskiej rezydencji) wyszło zawiadomienie, że będzie ona znana jako księżniczka małżonka. W lutym zeszłego roku królowa Elżbieta II dała jasno do zrozumienia, że tytułem jej synowej powinno być "królowa małżonka". Jednak w oficjalnych zaproszeniach wysłanych do ponad 2000 gości na ceremonię koronacyjną, która odbędzie się 6 maja w Westminster Abbey widać jasny brak dopisku "małżonka". Jak pisze "The Guardian", król Karol III w końcu wypełnił swoją wielką ambicję i zaprasza gości na:
Koronację Ich Wysokości Króla Karola III i Królowej Camilli
Jest to zwieńczenie historii Camilli, która trwała przez ponad pięć dekad, od kochanki przez oficjalną partnerkę po żonę króla, która zakończy się oficjalną koronacją na królową u boku nowego władcy.
Jak donosi BBC, zaproszenia na koronację zostały zaprojektowane przez ilustratora Andrew Jamiesona i odzwierciedlają wieloletnie kampanie króla na rzecz ochrony środowiska. Grafika zaproszenia na koronację wykorzystuje folklorystyczną postać "zielonego człowieka" z elementami wykonanymi z liści bluszczu, głogu i dębu. Według Pałacu Buckingham jest to symbol wiosny i odrodzenia, który wyraża nowe panowanie. Brytyjska łąka dzikich kwiatów znajdująca się na ramkach zaproszenia przedstawia konwalie, chabry, poziomki, psie róże, dzwonki i gałązkę rozmarynu w połączeniu z dziką przyrodą, w tym pszczołą, motylem, biedronką, strzyżykiem i rudzikiem. Kwiaty pojawiają się w grupach po trzy, co oznacza, że król staje się trzecim monarchą o swoim imieniu. Wśród kwiatów widać lwa, jednorożca i dzika – zaczerpnięte z herbów króla i królowej.