Koronacja Karola III. Książę George otrzyma specjalne zadanie. "Wszyscy jesteśmy podekscytowani"

Koronacja Karola III odbędzie się za kilka tygodni. Przygotowania trwają od miesięcy, a zaproszenia zostały już rozesłane. Jak się okazuje, role podczas koronacji również zostały przypisane. 9-letni książę George, który jest przyszłym następcą trony, dostał podczas uroczystości bardzo ważne zadanie.

Według doniesień z pałacu Buckingham wnuk króla Karola III, książę George, wraz z wnukami królowej Camilli dostali bardzo ważne zadanie podczas koronacji, która odbędzie się w przyszłym miesiącu. 9-latek  będzie służył jako Page of Honour. 

Zobacz wideo Jak będzie wyglądała Wielka Brytania pod panowaniem Karola III?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Książę George z bardzo ważnym zadaniem. Rola przyszłego następcy tronu podczas koronacji dziadka

Jak donosi agencja Reuters, książę George dostał jedną z centralnych ról jako Page of Honour. Oznacza to, że 9-letni następca tronu będzie kroczył za swoim dziadkiem, pomagając mu w noszeniu jego szat podczas wejścia i wyjścia z Opactwa Westminsterskiego. Zarówno król jak i ojciec Georga, książę William, bardzo chcieli, aby chłopiec odgrywał ważną rolę podczas ceremonii, która odbędzie się 6 maja i zdecydowali, że będzie on w centrum uwagi. George wraz z siedmioma innymi chłopcami będzie "zajmować się ich wysokościami" królem i królową podczas nabożeństwa. Ich głównym zadaniem będzie niesienie długich, ciężkich szat. Ten honor jest zazwyczaj udzielany nastoletnim synom członków szachty. Tym razem wszyscy chłopcy będą dziećmi przyjaciół albo rodziny Karola i Camilli.

Honor, którego nie każdy może doświadczyć. Pages of Honour króla i królowej

Choć tradycyjne ta rola przypisywana jest chłopcom w wieku od 12 do 15 lat, to jednak młody książę otrzymał takie zadanie po okazaniu "głębokiego zainteresowania" ceremonią. Jak donosi magazyn "Mirror", król chce pokazać w centrum wydarzenia swoją linię sukcesji. Choć George ma dopiero dziewięć lat, jest dojrzały jak na swój wiek i rozumie zarówno rolę swojego dziadka i ojca, jak i co jego czeka w przyszłości. Do sprawy odniósł się rzecznik pałacu Kensington:

Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani rolą księcia w koronacji, to będzie niesamowicie wyjątkowy moment

Oprócz młodego księcia, zadanie to wykonywać będą: lord Oliver Cholmondeley, Nicholas Barclay i Ralph Tollemache. Z kolei królowej pomagać będą jej wnukowie, bliźniacy Gus i Louis Lopes oraz Freddy Parker Bowles, a także siostrzeniec Arthur Elliot. Chłopcy ubrani będą w szkarłatny surdut, białą atłasową kamizelkę, bryczesy, rajstopy, rękawiczki, czarne buty ze sprzączkami oraz koronkowy krawat

Więcej o: