Na to czekali fani nastoletniego czarodzieja. Postać Harry'ego Pottera ma wkrótce powrócić w serialu

Seria książek o Harrym Potterze okazała się hitem na całym świecie. Nie mniejszą popularnością cieszyło się osiem części filmów o słynnym czarodzieju i jego przyjaciołach. Teraz w planach jest wyprodukowanie serialu o przygodach nastoletniego czarodzieja.

Od dawna pojawiają się pogłoski o tym, że ma powstać serial o przygodach nastoletniego czarodzieja. Produkcja miałaby się pojawić na HBO Max. Teraz platforma jest na dobrej drodze do podpisania umowy z autorką książek J.K. Rowling. 

Zobacz wideo Young adult fiction, czyli co ma trafiać do nastolatków

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Serial o Harrym Potterze może powstać już niedługo. Ile ma być serii?

Warner Bros. Discovery Inc. jest już blisko podpisania umowy, na nowy serial, który ma być ekranizacją bestsellerowych książek o Harrym Potterze. Każdy sezon ma być oparty na jednej z siedmiu książek wchodzących w skład serii napisanej przez J.K. Rowling. Jak donosi Bloomberg.com, dwie osoby, które chcą zachować anonimowość, ponieważ cała umowa nie została jeszcze ogłoszona, sugerują, że ma być to nowe życie dla popularnych historii. Firma ma nadzieję, że serial będzie podstawą nowej strategii streamingowej, która ma być ogłoszona przez spółkę Warner Bros. David Zaslac, dyrektor naczelny firmy wraz z Casey'em Bloys, szefem HBO, ciężko pracują, aby przekonać autorkę książek do produkcji nowego serialu. Ma on pozwolić twórcom na zagłębienie się w świat stworzony w książkach przez Rowling, gdzie część z nich ma więcej niż 500 stron. 

Plany studia na nową strategię. Mniej filmów i programów, ale z większym rozmachem 

Warner Bros. już od dawna chcieli zrobić coś więcej z tymi bestsellerami. Choć Rowling wydała już sztukę opartą na dzieciach tytułowego bohatera i powstał nawet tematyczny park rozrywki, autorka nie podpisała umowy, na żadne nowe filmy czy seriale. Rzecznik Warner Bros. na razie odmawia komentarza. Autorka ma być podobno zaangażowana w tworzenie serialu, aby upewnić się, że pozostaje on wierny oryginałom, ale nie będzie główną twórczynią ani scenarzystką. Nowa strategia Warner Bros. ma być ogłoszona 12 kwietnia tego roku. Ma się ona opierać na nowych treściach, a w szczególności filmach i programach, które opierają się na postaciach i historiach, które już są znane odbiorcom. Szefowie ogłosili, że chcą teraz produkować mniej treści, jednak o większym kalibrze. 

Więcej o: