"Forbes" opublikował listę najbogatszych osób. Znalazły się na niej Kim Kardashian i Rihanna

Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiek na świecie. Jego miejsce zajął francuski miliarder. Na opublikowanej przez "Forbsa" liście znalazły się również osoby ze świata show-biznesu m.in. Rihanna, Kim Kardashian czy Jay-Z. Sprawdź, na których miejscach się uplasowali.

"Forbes" każdego rok publikuje listę najbogatszych osób na świecie. Z ustaleń magazynu wynika, że ponad połowa miliarderów jest biedniejsza niż rok temu. Spadające akcje i rosnące stopy procentowe przekładają się na rok spadkowy dla najbogatszych ludzi świata.

Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejmuje Twittera. Zobacz jak [Next Station]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najbogatsi ludzie na świecie według magazynu "Forbes". Elon Musk zdetronizowany

Forbes, by przygotować listę, obliczył majątek netto, korzystając z cen akcji i wymiany kursów z dnia 10 marca 2023 roku. W tym roku pierwsze miejsce zajął Bernard Arnault. Ten francuski miliarder nadzoruje imperium LVMH. Jego majątek jest szacowany w 2023 roku na 211 miliardów dolarów. Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Elon Musk. Jest on współzałożycielem sześciu firm takich jak Tesla czy Space X. Jego majątek jest szacowany w 2023 roku na 180 miliardów dolarów. Na ostatnim miejscu podium znajduje się Amerykanin, Jeff Bezos. Jest on założycielem giganta e-commerce Amazon oraz właścicielem "The Washington Post" i Blue Origin. Jego majątek został oszacowany na 114 miliardów.

W pierwszej 10 znaleźli się także:

  • Larry Ellison,
  • Warren Buffett, 
  • Bill Gates,
  • Michael Bloomberg,
  • Carlos Slim Helu,
  • Mukesh Ambani,
  • Steve Ballmer.

Kim Kardashian, Rihanna i Jay-Z. Ci celebryci również znaleźli się w rankingu najbogatszych

W gronie najbogatszych osób na świecie znalazły się także osoby związane z show-biznesem. Są to m.inSteven Spielberg, Oprah Winfrey czy Michael Jordan. W rankingu znalazła się także Kim Kardashian. 42-latka jest założycielką firmy the Skims i znalazła się na 2259 miejscu z majątkiem wycenionym na 1,2 miliarda dolarów. Z kolei Rihanna, która oprócz kariery muzycznej jest także założycielką marki kosmetycznej Fenty Beauty zajęła miejsce 2002, a jej majątek został wyceniony na 1,4 miliarda dolarów. Raper i dyrektor naczelny Roc-A-Fella Records, Jay-Z  także znalazł się na liście najbogatszych ludzi na świecie. Według "Forbsa" jego majątek wynosi 2,5 miliarda dolarów. W rankingu zajmuje miejsce 1217.

Więcej o: