Wakacje w Egipcie: Tego miejsca już nie zobaczycie. Jeden z 7 Cudów Świata został zamknięty "do odwołania"

Egipt jest jednym z najchętniej wybieranych celów podróży wśród turystów z Polski. Teraz jednak jedna z jego najpopularniejszych atrakcji zostanie zamknięta. Od czerwca tego roku zaczną się prace modernizacji jednej z ze słynnych piramid.

Jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Egipcie zostanie zamknięta do odwołania. Wszystko przez konieczność przeprowadzenia ważnych prac. Nie wiadomo, przez jaki okres czasu wejście do piramidy będzie zamknięte dla turystów.

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piramida Cheopsa zamknięta dla turystów. Egipt proponuje nową atrakcję

W oficjalnym komunikacie Rady Dyrektorów Najwyższej Rady Starożytności w Egipcie poinformowano o tym, że planowane jest odrestaurowanie ścian oraz niewielkie prace wewnątrz piramidy. Z racji tego, że naprawy będą sporo kosztowały, Ministerstwo Turystyki i Starożytności ogłosiło wzrost cen za zwiedzanie muzeów i stanowisk archeologicznych od grudnia 2023 roku. Na szczęście, mamy do wyboru także inne atrakcje. Podczas odrestaurowywania jednej z najsłynniejszych piramid, od czerwca otworzy się dla zwiedzających piramida Mykerinosa. Jest ona najniższą i najmniejszą spośród trzech zlokalizowanych w Gizie. 

Tego nie wiecie o piramidzie Cheopsa. Jej historia zaskakuje

O piramidach w Gizie słyszał już prawdopodobnie każdy. Mało kto jednak zna te ciekawostki na ich temat. Postanowiliśmy więc zdradzić wam, jakie sekrety skrywa tajemnicza budowla, która niegdyś była dla Egipcjan usosobieniem świętości. 

  • Wielka piramida ma obecnie 137 metrów wysokości, choć początkowo była o 9 metrów wyższa.
  • Niektórzy wierzą, że starożytne egipskie piramidy zostały zbudowane przez niewolników. W rzeczywistości były one budowane przez płatnych robotników. Ich osada, miała wiele udogodnień, w tym sklepy.
  • Istnieje około 138 piramid egipskich.
  • Mimo wahań temperatury w dzień i w nocy wielkie piramidy utrzymują stałą temperaturę wewnątrz, średnio 20 stopni Celsjusza.
  • Wewnątrz piramidy w Khufu nigdy nie znaleziono hieroglifów.
  • Wielka Piramida w Gizie wskazuje dokładnie na północ.
Więcej o: